Warsztaty teatralne Wrocław - FETA

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-24 08:27 | Zmodyfikowano: 2016-03-24 08:48
A|A|A

Przedmiotem spotkania z młodzieżą jest krótki warsztat pokazujący pracę w teatrze; młodzi ludzie zapoznają się z kilkoma tajnikami sztuki aktorskiej. Warsztat bazuje na ćwiczeniach, celem jest ukazanie na czym polega praca aktora. Zajęcia rozpocznie krótki wstęp z wiedzy o elementach teatru, następnie zapraszamy do wspólnych teatralnych zadań. Niektóre z proponowanych ćwiczeń:

- nauka koncentracji – krótki trening polegający na precyzyjnym powtarzaniu gestów drugiej osoby (tzw. lustro)

- ćwiczenia działające na wyobraźnię – Zadawanie młodzieży do odegrania scenek, w których muszą się wykazać pomysłowością tematem dla improwizacji jest np. kolor, a zadaniem jest stworzenie historii jaka im się z tym kolorem kojarzy i odegranie jej.

- zadania integrujące grupę – dzielenie uczestników na grupy w których są zmuszeni do stworzenia wspólnie jakiegoś wydarzenia ( odegrania scenki)

- krótka zabawa ucząca analizowania charakteru odgrywanych postaci – młodzież ma za zadanie wcielanie się w postaci o prostych cechach charakteru, pokazywanie ich sposobem poruszania, gestem, sposobem mówienia.

Oprócz wartości, jaka jest pokazanie elementów pracy aktora nad rolą, jest także zachęcenie młodzieży do gier i zabaw tego typu, co ułatwia pracę w zespole, umiejętność koncentracji i z pewnością przyda się w twórczej pracy. Prowadzącą jest Agata Skowrońska – Kartvelishvili, Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktorka Teatru Polskiego i Teatru Ad Spectatores. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać do 7 kwietnia 2016 r. na adres: feta@ckagora.pl; decyduje kolejność zgłoszeń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama