Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-03-24 22:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-25 18:37
A|A|A

 

Tym razem, dla odmiany zaczęliśmy od restauracji. W nowej, drugiej Dobrej Karmie możecie oglądać podwójna wystawę malarstwa Michała Narewskiego. Pierwszy cykl prac PoliAmori pełen malarstwa figuratywnego znajdzie się na parterze, natomiast na górze i nad schodami odkryjemy "przestrzenie wyobraźni" czyli Zupełnie Nowe Obrazy. Z autorem, historykiem sztuki i malarzem-samoukiem rozmawialiśmy o sztuce w przestrzeniach publicznych, potrzebie tworzenia i oczywiście nowej ekspozycji.

Więcej prac mojego gościa na jego fb.


 

Po 17:15 tradycyjnie Europejska Stolica Kultury 2016. Magdalena Babiszewska z biura prasowego ESK podsumowała pierwszy ostatnie trzy miesiące w kategorii sztuki wizualne. Mówiła o Weneckiej ekspozycji "Dispossession" i przemierzającej Europę wystawie "Dzikie Pola" oraz wrocławskich artystach którzy w ramach programu rezydencji działają w różnych częściach kontynentu. 

Więcej i wydarzeniach Wrocław ESK 2016: http://www.wroclaw2016.pl/


 

"Ubytek Dominiki Łabądź to swoiste studium przypadku kamienicy przy ul. Jedności Narodowej 93 we Wrocławiu, która przez 5 lat funkcjonowała jako niezależne miejsce sztuki Galeria U. Odbywały się tam wystawy zbiorowe, indywidualne, koncerty, performansy i warsztaty. Galerię prowadziły trzy artystki Dominika Łabądź, Marysia Orzyszyna-Kułakowska i Małgorzata Sawicka. Przestrzeń wynajmowały od prywatnego właściciela kamienicy. Galeria U otwarta z potrzeby działania oddolnego i poza obiegiem instytucji prywatnych czy publicznych, stała się też częścią zmian zachodzących w dzielnicy." O nieistniejącej już Galerii U i nowej wystawie w galerii Entropia rozmawiałem z Dominika Łabądź.

Fb wydarzenia i strona Entropii.


 

W Galerii Miejskiej rozpoczęła się właśnie wystawa "Mira Żelechower - Aleksiun/ 50+ czyli pół wieku twórczości Miry". "Bohaterka niewątpliwie należy do grona twórców, którzy podchodzą do sztuki bardzo osobiście, nie oddzielają jej od prywatnego życia, a wręcz pozwalają by obie te dziedziny nawzajem się kształtowały i przenikały". Z Mirą Żelechower - Aleksiun rozmawialiśmy o religii, ważnych decyzjach, dobrych radach i malarstwie.

Fb wydarzenia i strona Galerii Miejskiej.


 

A na koniec "Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt". O jubileuszowym, piątym już koncercie, a przede wszystkim o wystawie która oglądać można w Galerii Kaprysy opowiadały Joanna Brzożowska i Marta Czyż w towarzystwie Chestera.

 Fb wydarzenia i strona Galerii Kaprysy.


 

 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na https://www.facebook.com/rwkultura/. Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie http://www.radiowroclawkultura.pl/ albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama