Dolnośląskie służby w gotowości przed szczytem NATO i ŚDM. Będą ćwiczenia na A4

Maja Majewska | Utworzono: 2016-03-25 16:36 | Zmodyfikowano: 2016-03-25 16:36
A|A|A

Dolny Śląsk przygotowuje się do zabezpieczenia szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży - w regionie przeprowadzone zostaną ćwiczenia „Tymczasowego Przywracania Kontroli Granicznej na odcinku autostrady A4.

Szkolenie zostało zaplanowane na 26 kwietnia na trasie w Jędrzychowicach w kierunku z Niemiec do Polski. Ćwiczenia na autostradzie potrwają od godziny 9 do 14. Wojewoda Paweł Hreniak mówi nam, że chodzi przede wszystkim o sprawdzenie procedur i przećwiczenie organizacji zawracania podróżnych nie spełniających wymogów wjazdu do Polski czy stwarzających zagrożenie dla ładu i porządku publicznego. Będzie to też okazja do szkolenia w miejscu kontroli granicznej na wypadek pożaru oraz wykorzystania numeru alarmowego 112. Przedstawiciele służb podkreślają, że ćwiczenia mają też udoskonalić współpracę straży granicznej, pożarnej, policji, służby celnej i żandarmerii wojskowej.

Szczyt NATO odbędzie się 8 i 9 lipca w Warszawie. Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie i potrwają 5 dni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama