Nowy klub w sejmiku przejmie władzę?

| Utworzono: 2016-03-29 12:42 | Zmodyfikowano: 2016-03-29 12:42
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Rokosz to efekt decyzji Grzegorza Schetyny, który rozwiązał dolnośląskie struktury PO. Jeszcze przed świętami pożar starał się gasić Bogdan Zdrojewski, ale chyba bezskutecznie. Nowy klub stworzą na pewno radni z obecnej koalicji - zarówno ze strony Platformy Obywatelskiej jak i Rafała Dutkiewicza.

Jest wśród nich marszałek Cezary Przybylski, ale także Michał Bobowiec i Jerzy Michalak. Ciągle trwają też rozmowy z Bezpartyjnymi Samorządowcami - ostateczne decyzje zapadną w środę, a w czwartek klub zostanie zarejestrowany.

Jego szefem może zostać Janusz Marszałek, ale ambicje ma także Patryk Wild. Nie jest pewna również nazwa - mówi się o Platformie Samorządowej, ale Bezpartyjni Samorządowcy chcieliby utrzymać swój szyld.

Czy nowy klub może przejąć władzę? Potrzeba do tego 19 mandatów - do nowej koalicji musieliby więc wejść np. radni z PSL czy SLD.

Zdrojewski nie przewiduje współpracy z rebeliantami, straszy też wyrzuceniem z partii. A rozłam w koalicji sejmikowej może mieć wpływ także na układ sił we wrocławskiej radzie miasta. Dlatego w najbliższych dniach Bogdan Zdrojewski będzie rozmawiał z Rafałem Dutkiewiczem i ustalał nowe zasady
funkcjonowania obu koalicji. Nie wiadomo tylko, czy wtedy będą jeszcze istniały...

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama