Policjanci zatrzymali podejrzanego o cyberatak na jedną z firm

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-30 15:19
A|A|A

To były wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i policjantów z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego komendy powiatowej w Oławie. W ich ręce wpadł 38-latek, który włamał się na jedno z kont oraz profili firmy zajmującej się sprzedażą towarów przez internet.

"Przestępca w sposób nieuprawniony dokonywał modyfikacji, zmieniał hasła i dane sprzedawanych towarów. Ponadto uzyskiwał też dostęp do danych kontrahentów, które są prawnie chronione. Poprzez takie działanie naraził legalnie działający podmiot na straty sięgające, co najmniej 100 tys. zł."

38-letni mieszkaniec Oławy usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

APEL POLICJI:
Policyjni eksperci zwalczający cyberprzestępczość przypominają, że wszystkie osoby zajmujące się administrowaniem sieci teleinformatycznych, powinny należycie dbać o bezpieczeństwo danych przechowywanych na różnego rodzaju kontach i profilach internetowych. Nieuprawniony dostęp osób niepowołanych do tego typu informacji może powodować duże straty nie tylko materialne, ale również utratę wiarygodności wśród partnerów biznesowych.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników Internetu o częstą zmianę haseł dostępowych, oraz dobieranie ich w taki sposób, aby zmniejszyć ewentualne ryzyko włamania. Pamiętajmy, że tak jak w życiu starając się chronić nasze mienie zamykamy nasze samochody, mieszkania i domy, tak i w tym wirtualnym świecie należy pamiętać o dobrych zabezpieczeniach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama