Przygodowy Rajd na Orientację Tropiciel już po raz dziewiętnasty!

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-31 18:05 | Zmodyfikowano: 2016-03-31 18:05
A|A|A

Ruszyły zapisy do 19. edycji rajdu na orientację Tropiciel, który odbędzie się w nocy z 28 na 29 maja w Miękini koło Wrocławia. Wyścig z mapą i kompasem to wspaniała integracyjna przygoda. Uczestnicy pieszo lub na rowerze przemierzają pola, lasy i wioski, po drodze zaliczając punkty kontrolne i wykonując różne zadania. Do udziału w wyprawie można zgłaszać się drużynowo lub indywidualne.

Idea Tropiciela jest prosta – uczestnicy muszą przejść wyznaczoną trasę, znaleźć i zaliczyć punkty kontrolne oraz wykonać postawione przed nimi zadania: sprawnościowe, zręcznościowe i logiczne. W tej edycji do wyboru są cztery trasy o różnym poziomie trudności:
• rowerowa – o długości 40 km, drużyny 2–4-osobowe;
• piesza podstawowa – o długości 40 km, drużyny 4–6-osobowe;
• piesza – o długości 60 km, drużyny 4–6-osobowe;
• piesza nawigacyjna – trasa podstawowa, ale klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych – drużyny rozliczane są nie według czasu, ale najmniejszej liczby przebytych kilometrów; drużyny 4–6-osobowe.

Osoby zgłaszające się indywidualnie dobierają się w drużyny w bazie rajdu. Drużyny piesze startują 28 maja od godz. 18.00, rowerowe zaś 29 maja od godz. 00.00. Starty kolejnych drużyn odbywają się w kilkuminutowych odstępach.

Po powrocie z trasy, w bazie rajdu, na wszystkich uczestników czekał będzie ciepły posiłek. Wśród tych, którzy będą obecni na zakończeniu rajdu i zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny, rozlosowane zostaną nagrody.Tropiciel jest organizowany od kilku lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W każdej z edycji bierze udział kilkaset osób. W organizację rajdu zaangażowanych jest także ponad 100 wolontariuszy. Tym razem baza rajdu znajdować się będzie w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Miękini przy ul. Szkolnej 2.

Warto zapisać się już teraz, ponieważ w miarę zbliżania się daty rajdu opłata wpisowa wzrasta. Możliwe jest także zgłoszenie się w dniu startu w bazie rajdu. Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.tropiciel.org oraz www.facebook.com/TROPICIEL.ORG

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie „Tropiciel” we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama