Pogoda: W nocy temperatury nawet na minusie

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-04-01 21:49

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: rozległy wyż kształtować będzie pogodę w środkowej Europie. Jedynie Wielka Brytania i zachodni Rosja będą pod wpływem niży z układami frontów atmosferycznych. W ciągu najbliższej doby Polska przejdzie pod wpływ wyżu, którego centrum przemieści się nad nasz kraj znad Niemiec. W pierwszej części nocy nad krańcami południowo-wschodnimi zaznaczać się będzie jeszcze strefa odsuwającego się nad Ukrainę frontu chłodnego. W nocy obszar kraju będzie w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza, a nad krańce północno-wschodnie przejściowo napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. W ciągu dnia chłodna masa powietrza, będzie stopniowo wypierana od południowego zachodu przez cieplejszą ale też polarno-morską masę. Ciśnienie będzie rosło.

Prognoza pogody:

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny.

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-wschodni skręcający nad ranem na południowo-wschodni.

Warunki biometeorologiczne obojętne do niekorzystnych

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.