Koszykarze Śląska przegrali z Rosą po dogrywce

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-04-06 21:47 | Zmodyfikowano: 2016-04-06 21:47

Koszykarze Śląska Wrocław postraszyli pretendenta do medalu mistrzostw Polski. Na własnym parkiecie ulegli dopiero po dogrywce Rosie Radom 73:80 w rozgrywanym awansem meczu 28 kolejki Tauron Basket Ligi. Dla wrocławian była to już 22. ligowa porażka w tym sezonie.
                                                                                                                            Gospodarze przystąpili do tego spotkania bez Kamila Chanasa, którego zaatakował wirus. Na szczęście w porę uraz zdążył wyleczyć Ikovlev, który znów okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem Śląska. Ukrainiec zdobył 20 oczek, dzielnie wspierał go także Michał Jankowski, który miał ich 19.

W pierwszej połowie podopieczni Emila Rajkovicia trafili 9 z 19 rzutów zza łuku, przy ledwie 7 oddanych rzutach za dwa punkty (3 celnych). Prym w "trójkach" wiedli Michał Jankowski, Denis Ikovlev i Vitaliy Kovalenko. Dzięki ich trafieniom po pierwszej połowie radomianie mieli tylko nieznaczną przewagę, 37:34. Co ciekawe, także gracze Wojciecha Kamińskiego oddawali więcej rzutów za trzy (6/18) niż za dwa (7/16).

W trzeciej kwarcie Rosa odskoczyła na 41:34 i wydawało się, że i tym razem Śląsk przegrał mecz tuż po przerwie. Wtedy asysty zaczął rozdawać Francis Han, za trzy trafiał Jankowski i wrocławianie wciąż byli w grze. Ostatnia ćwiartka zaczęła się lepiej dla gości, który prowadzili już siedmioma punktami. Wtedy znów sygnał do ataku dał Han, który, najpierw trafił za trzy, potem przechwycił piłkę w obronie i zakończył kontrę wsadem. Później akcją 2+1 Ikovlev wyprowadził Śląsk na prowadzenie 66:65. Rosa na kilkanaście sekund przed końcem meczu doprowadziła do remisu po 69. Wrocławianie mieli jeszcze piłkę meczową, ale z trudnej pozycji nie trafił Ikovlev.

Dodatkowy czas zdecydowanie lepiej - bo od dwóch trafień z dystansu - zaczęli goście. Śląsk miał problemy w ataku, tracił piłkę i nie zdołał przechylić szali na swoją korzyść. Rosa triumfowała 80:73.

WKS Śląsk Wrocław - Rosa Radom 73:80 (21:18, 13:19, 19:12, 20:17, 4:11)

Śląsk: Ikovlev 20, Jankowski 19, Jarmakowicz 12, Kowalenko 11, Han 9, Jakubiak 2, N.Kulon 0, Pruefer 0.

Rosa: Sokołowski 16, Zajcew 14, Harris 14, Thomas 11, Szymkiewicz 9, Jeszke 8, Adams 6, Witka 2, Hajrić 0, Bonarek 0.