RWK: Kultura DAB+ Sztuka (SŁUCHAJ do 20)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-04-13 15:43 | Zmodyfikowano: 2016-04-13 15:43
A|A|A

fot. Natalia Kabanow ze spetkaklu Śmierć i Dziewczyna

Tym razem zaczynamy od nowego bardzo kulturalnego obiektu, który stanął właśnie na placu Nowy Targ. O sztukach wizualnych w Goethe-Institut Pop Up Pavillon opowiedzą Dorota Krakowska (odpowiedzialna za instalacje) i Agnieszka Dzieduszycka z WRO Art Center.

Przed 17:00 na Wojny Magazynowe o Sztukę Życia zaprosi Waldemar Płusa. Już w ten weekend będziecie mogli wybrać się na wernisaż, wystawę i licytację w ciemno, prac artystów, studentów ASP i znanych wrocławian które czekają w schowkach. Część dochodu z wydarzenia zostanie przeznaczona na zakup materiałów artystycznych dla dzieci z wrocławskiego ośrodka onkologicznego Przylądek Nadziei.

Po 17:15 tradycyjnie Wrocław ESK 2016 - ten tydzień to ostatni czas, by spróbować swoich sił i pomysłów i złożyć w niosek w kolejnym naborze do Mikrograntów.

Przed 18:00 odwiedzą nas Karolina Jaklewicz z galerii Socato oraz graficzka i fotografka Natalia Kabanow. Na wystawie "Obsesje" oglądać będzie można ostatnie dwa lata, niecałe dwa i pół sezonu pracy Teatru Polskiego we Wrocławiu, podczas których artystka fotografowała powstające spektakle i towarzyszące im zdarzenia. WYCINKA HOLZFÄLLEN, DZIADY, BURZA, ŚMIERĆ I DZIEWCZYNA, MEDIA MEDEA czy GRIMM: CZARNY ŚNIEG. Po 18:30 Projekt "CONTACT / KONTAKT 2015/2016" który w galerii Tętno stworzy wielowątkowy dialog i różnorodny obraz twórczości malarskiej artystów związanych z Warszawą, Wrocławiem i Gdańskiem. O tej ekspozycji opowiedzą kuratorki Edyta Dzierż i Małgorzata Jojnowicz. Po 19:00 z Anną Bieliz i Kubą Żarym porozmawiamy o wydarzeniach artystycznych, które będą częścią czwartej edycji MiastoMovie. A na koniec galeria Centrum Kultury Agora, gdzie zaprezentowanych zostanie około 50 plakatów powstałych przy okazji różnych wrocławskich wydarzeń jak i bez okazji, dla przyjemności autora i widza. O "Wystawie plakatów różnych. Jakub Zasada" opowiedzą artysta oraz Marta Kozłowska - kuratorka wydarzenia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama