Koszykarze PGE Turowa gromią Siarkę Tarnobrzeg

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-13 21:20

Gospodarze zaczęli dominować od drugiej kwarty. Po pierwszej byli tylko minimalnie lepsi 27:25. W kolejnej odsłonie zdobyli osiem punktów więcej niż rywale i do przerwy mieli korzystny wynik 51:41.

Po powrocie z szatni PGE Turów nie dał już Siarce szans na nawiązanie wyrównanej walki. Zgorzelczanie grali na znakomitej skuteczności. Trafili 61% rzutów z gry. To imponujący wynik tym bardziej kiedy dokładniej spojrzymy na te trafienia. Gospodarze umieścili w koszu 14 z 24 trójek. Daje to rewelacyjną skuteczność 58%. Oddając jednak też coś rywalom, to Siarka również rzucała tego dnia dobrze zza łuku - 13/26.

Zgorzelczanie byli także lepsi na deskach - wygrali zbiórkę 41:32. 11 zebranych piłek było autorstwa Kirka Archibeque'a, który oprócz tego miał także najwięcej ze wszystkich graczy - 29 punktów. Trzy "oczka" mniej miał najlepszy strzelec Siarki - Kacper Młynarski

PGE Turów Zgorzelec - Siarka Tarnobrzeg 108:85 (27:25, 24:16, 29:25, 28:19)

Punkty dla PGE Turowa: Archibeque 29 (11 zbiórek), Tatum 18, Novak 18, Dylewicz 13, Dillon 9, Kostrzewski 8, Karolak 8, Szymański 3

Punkty dla Siarki: Młynarski 26, Robbins 17, Bell 13, Wall 12, Patoka 9, Zalewski 6, Strzelecki 2