Świetny początek i fatalna końcówa. Porażka Zagłębia

| Utworzono: 2016-04-18 18:38 | Zmodyfikowano: 2016-04-18 20:36

Po znakomitym początku zawodnicy Zagłębia Lubin chyba za szybko uwierzyli w zwycięstwo. Końcówka pierwszej połowy i druga część spotkania sprowadziły miedziowych na ziemię. Do odrobienia w rewanżu jest aż sześć bramek.

Miedziowi zabójczo rozpoczęli spotkanie. Już po kwadransie o czas poprosił Robert Lis. Szkoleniowiec KPR-u zareagował, widząc nieporadność swoich zawodników, szczególnie w akcjach ofensywnych. Ekipa z Legionowa miała na swoim koncie tylko dwie bramki, przy ośmiu trafieniach miedziowych. Podopieczni Pawła Nocha grali bardzo dobrze w obronie, czego efektem był wynik – 11:4 w dwudziestej minucie spotkania. Przyjezdni złapali wiatr w żagle w ostatnich minutach pierwszej połowy i odrobili straty do wyniku – 13:10. Ostatnią bramkę w tej części spotkania rzucił Michał Barczak i do przerwy było 14:10.

Początek drugiej połowy przypominał końcówkę pierwszej. Kibice byli świadkami przestoju miedziowych i dobrej gry gości, co skutkowało wynikiem 14:12 trzy minuty po przerwie. Po bramce Pawła Kowalika w 35 minucie było już tylko 15:14. Chwilę później lubinianie odskoczyli na trzy bramki, ale w perspektywie rewanżu na terenie rywali chcieli odnieść jeszcze wyższe zwycięstwo.

Goście nie zamierzali jednak ułatwiać miedziowym zadania. Po bramce Tomasza Mochockiego dwadzieścia minut przed końcem było po 18. Później KPR wyszedł na prowadzenie, ale lubinianie po czasie wziętym przez Pawła Nocha szybko wyrównali. Końcówka należała do gości, którzy w 56 minucie wygrywali 27:23, zwyciężając ostatecznie 30:24.

Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Zwycięzca zagra o piąte miejsce z Górnikiem Zabrze lub Chrobrym Głogów. W pierwszym spotkaniu lepszy był Górnik.

MVP meczu: Tomasz Mochocki (KPR)

MKS Zagłębie Lubin – KPR RC Legionowo 24:30 (14:10)

Zagłębie: Małecki, Szamryło, Skrzyniarz – Stankiewicz 1, Gumiński 9, Przysiek 1, Kużdeba 1, Marciniak , Macharaszwili , Szymyślik 3, Wolski, Krieger 2, Gudz, Czuwara, Bartczak 4, Dżono 3, Pietruszko.

KPR: Stojković, Malanowski – Ignasik 1, Bożek , Prątnicki 4, Mochocki 7, Suliński, Kowalik 5, Titow 4, Brinovec 2, Gawęcki 1, Twardo, Ciok 6.