ATP Estoril: Kubot i Matkowski awansowali do 1/8 finału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-04-25 19:25

Pierwszy set był wyrównany do siódmego gema. Wtedy obie pary wygrywały swoje podania. Przełamanie nastąpiło kiedy serwował japońsko-hiszpański duet. Łukasz Kubot i Marcin Matkowski wygrali gema do 15 i objęli prowadzenie 5:3. Niestety pierwsze i ostatnie w tej partii. Polacy przegrali potem swoje podanie do 40 i to samo stało się dwa gemy później. W kolejnym Daniel i Gimeno-Traver wygrali.. znów do 40 i pierwszą odsłonę meczu 7:5.

Tamta partia trwała 44 minuty. Kolejna zaledwie 29. Biało-czerwoni przełamali rywali w drugim gemie – do 30 i w szóstym – do 40. Następny skończyli przy swoim podaniu do 30 i wygrali seta 6:1.

O zwycięstwie decydował zatem super tie-break. Tutaj przegranych serwisów było sporo. Do 14 piłki obie strony miały ich tyle samo, ale to Polacy był lepsi 8:6. Hiszpan i Japończyk za chwilę jednak jeszcze raz przełamali naszych tenisistów i zrobiło się 9:9. To był ostatni punkt jaki oddali Kubot z Matkowskim. Dwa kolejne podania – najpierw swoje, a potem przeciwników rozstrzygnęli na swoją korzyść i wygrali 11:9.

Łukasz Kubot (1) / Marcin Matkowski (1) - Taro Daniel (Japonia) / Daniel Gimeno (Hiszpania) 5:7, 6:1, 11-9