Sześć godzin nagrań i blisko sto lat historii Wrocławia

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-04-26 20:26 | Zmodyfikowano: 2016-04-26 19:09
A|A|A

Sześć godzin nagrań i blisko sto lat historii Wrocławia w Goethe-Institut Pop Up Pavillon na Placu Nowy Targ. W specjalnie przygotowanym na ESK pomieszczeniu znajduje się kilka krzeseł i stare radio, z którego dobiegają między innymi archiwalne dźwięki i nagrania. Wiele z nich pochodzi z bazy Radia Wrocław, mówi jedna z organizatorek akcji Dorota Krakowska z Goethe-Institut w Krakowie:

Ze specjalnie spreparowanego radioodbiornika popłyną dźwięki archiwalnych audycji przedwojennej rozgłośni Reichssender Breslau, Polskiego Radia oraz działającego w 1981 roku Radia Solidarność. Łączna długość wszystkich nagrań to około 6 godzin, mówi Dorota Krakowska z Goethe-Institut w Krakowie:

Wszystkie nagrania dotyczą Wrocławia. Od rozpadu Cesarstwa i czasów Republiki Weimarskiej, przez mroczne lata III Rzeszy, szary okres PRL-u, a na czasach współczesnych kończąc. Odbiorca sam będzie decydował, czego chce słuchać, regulując radio na odpowiednie fale. Audycji na Placu Nowy Targ można słuchać codziennie do 9 maja.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama