To już pewne - Ekstraklasa zostaje we Wrocławiu! Śląsk - Termalica 2:1

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-05-07 17:25 | Zmodyfikowano: 2016-05-07 17:25

Śląsk dzięki zwycięstwu awansował na 10 miejsce i ma aktualnie 27 punktów. To o 7 więcej niż będące na trzech końcowych miejscach – Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Łęczna i Górnik Zabrze. Te dwie ostatnie drużyny grają dziś ze sobą, ale bez względu na wynik zarówno tego jak i innych spotkań już teraz wiadomo, że Wrocław utrzymał Ekstraklasę.

Relacja:

93' Koniec! Śląsk wygrywa z Termaliką 2:1!

93' W doliczonym czasie gry zamiast ciekawych sytuacji mieliśmy już tylko żółte kartki dla Morioki i Sołdeckiego.

90' Trzy minuty i będzie po zawodach

88' Dawid Plizga na raty, ale najpierw w piłkarzy Śląska, a potem nad bramką

87' Jeszcze chwila i przekonamy się czy to będzie ekranizacja warta trzech punktów:

86' GOOOOL!!! Ryota Morioka jeszcze z własnej połowy wypuścił Jacka Kiełba lewą stroną, a ten po rajdzie lewą stroną, zbiegając już w pole karne zagrał do środka. To miało być podanie prawą nogą, a wyszedł w sumie strzał bo piłka wpadła do siatki. Jak to się stało? Po drodze niefortunnie lot futbolówki przeciął Patryk Fryc. Śląsk - Termalica 2:1.

85' Paweł Zieliński trafia do notesu sędziego. Żółta kartka - faul taktyczny na Dawidzie Plizdze na wysokości połowy boiska. To piąte "żółtko" Zielińskiego w tym sezonie.

84' Żółta kartka dla Mateusza Kupczaka. Piłkarz Termaliki wyciął Roberta Picha. Rzut wolny z lewej strony - z 25 metra - dośrodkowuje w pole karne, ale prosto do koszyczka bramkarza gości.

79' Peter Grajciar opuszcza już boisku. Na placu gry melduje się Jacek Kiełb

75' Mocny strzał Grajciara zza pola karnego, niestety bardzo niecelny

65' Zmiana w drużynie Termalici. Kędziora za Nikolica

62' Gol dla Termaliki. Piłka z rzutu rożnego dograna idealnie na Sołdeckiego. Ten strzela, a piłka jeszcze po plecach Lashy Dvaliego wpadła do bramki Śląska

55' Zmiana w Śląsku. Bence Mervo za Kamila Bilińskiego

50' Morioka powinnien zdobyć gola na 2:0. Biliński przytrzymał piłkę w polu karnym rywali, wycofał ją do wbiegającego Morioki, Japończyk jednak pomylił się minimalnie i strzelił obok słupka

46' Jedna zmiana w drużynie gości. Plizga wchodzi za Ziajkę

46' Piłkarze wrócili już na murawę. Zaczynamy drugą połowę, więc jeszcze szybko podsumujmy poprzednie 45 minut:

45' Koniec pierwszej połowy

40' Tempo spotkania nam trochę siadło. Sporo fauli i nieczystej walki w środku pola

34' Pich bardzo mocno, ale znów wprost w bramkarza gości. Śląsk w natarciu

30' Fatalnie zachował się Foszmańczyk, który wyszedł z piłką sam na sam. Piłka jednak odskoczyła zawodnikowi gości i ostatecznie wylądowała w rękach Abramowicza

27' Spore zamieszanie w polu karnym Termalici, piłka spada pod nogi Celebana, który strzelił w okolice ostatniego piętra trybuny B

22' Pich strzela po dośrodkowaniu Grajciara, ale wprost w Nowaka

17' GOL! MORIOKA! Ślask Wrocław wygrywa z Termalicą Nieciecza 1:0. Gola dla gospodarzy zdobył Japończyk Ryota Morioka. Skrzydłowy oddał wydawałoby się słaby strzał z ponad 2o metrów. Ale piłka była na tyle precyzyjna, że wpadła przy prawym słupku od strony bramkarza

10' Ależ sytuacja dla Niecieczy. Goście powinni prowadzić 1:0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Śląska, Mateusz Kupczak zdołał oddać strzał głową, piłka wylądowała na poprzeczce

5' Rzut wolny dla Śląska. Do piłki podchodzi Tom Hateley, ale strzela prosto w mur

1' Zaczynamy

Śląsk już dziś może zapewnić sobie pozostanie w Ekstraklasie. Wystarczy wygrać przed własną publicznością z Termalicą Nieciecza.

Składy drużyn:

Śląsk Wrocław: Abramowicz - Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dwali - Hateley, Gecov - Grajciar, Pich, Morioka - Biliński Trener: Mariusz Rumak

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak - Ziajka, Stano, Sołdecki, Putiwcew - Fryc, Babiarz, Kupczak, Foszmańczyk, Juhar - Nikolić Trener: Piotr Mandrysz