Mecz przyjaźni na remis. Śląsk - Wisła 1:1

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-05-10 23:00

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali z Wisłą w Krakowie 1:1 w meczu przyjaźni w ramach 36 kolejki Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy strzelił w 60. minucie Zdenek Ondrasek. W 71. wyrównał Peter Grajciar.

Obie drużyny, które już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w Ekstraklasie, grały bez presji. W pierwszej połowie nie było ani wielkich emocji, ani bramek. Minimalnie lepsi w pierwszych 45. minutach byli piłkarze Wisły, którzy często gościli pod bramką Mariusza Pawełka. Golkiper Śląska spisywał się bez zarzutów przy dobrych próbach Pawła Brożka i Zdenka Ondraseka.

Śląsk najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 9. minucie, ale Bence Mervo przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Miśkiewiczem.

Gole padły dopiero po przerwie. Z prowadzenia cieszyli się w 60. minucie piłkarze Wisły, po tym jak Zdenek Ondrasek strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył Mariusza Pawełka.

Wrocławianie zabrali się za odrabianie strat. Dobrą zmianę dał wprowadzony w 62. minucie Peter Grajciar, który 9 minut później cieszył się ze zdobytej bramki. Z rzutu wolnego uderzał Tom Hateley, piłka odbiła się od muru, spadła pod nogi Grajciara, który mocnym strzałem pokonał Miśkiewicza.

W końcówce gole już nie padły, a zwycięzcę grupy spadkowej poznamy dopiero w sobotę.

Wiadomo już, że z Ekstraklasą żegnają się piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy przegrali w Łęcznej z Górnikiem 1:5.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

1:0 - Zdenek Ondrasek 60'
1:1 - Peter Grajciar 71'