Najlepszy młody kardiochirurg w Europie pracuje we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-05-12 09:15 | Zmodyfikowano: 2016-05-12 09:15
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz (Radio Wrocław)

Ma 31 lat i tytuł najlepszego młodego kardiochirurga w Europie - Tomasz Płonek, lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zwyciężył w międzynarodowym konkursie.

Uznanie zyskały jego badania dotyczące ryzyka pęknięcia tętniaka aorty. Lekarz wraz z inżynierami z Politechniki Wrocławskiej poszukuje skutecznej metody kwalifikowania pacjentów do operacji o czym opowiada specjalnie dla Radia Wrocław:

Nagroda dla najlepszego młodego kardiochirurga przyznawana jest przez europejskie Towarzystwo Kardiochirurgi Chirurgii Naczyniowej. Konkurs został rozstrzygnięty podczas zjazdu w Belgradzie. Tomasz Płonek obecnie pracuje w Klinice Chirurgii Serca przy Borowskiej, ukończył wrocławską Akademię Medyczną w 2010 roku jako najlepszy absolwent. 

Kto może zostać zakwalifikowany do operacji? Dla kogo taka operacja może być ryzykiem?

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ewa
2018-10-11 19:45:23
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 2
gratuluje panie tomaszu tylko uwazaj zeby cie nie zniszczyli ja tez jestem lekarzem znam srodowisko lekarzy mojego kolege chcieli zniszczyc
~Petros
2018-09-03 12:25:36
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo się cieszę i jestem dumny,że to Polak Tomasz Płonek został tak zaszczytnie wyróżniony.To także wielkie wyróżnienie dla całej polskiej kardiochirurgii.Gratuluję Panu i życzę wszystkiego co najlepsze w życiu i dalszych wielkich sukcesów .Pozdrawiam Piotr
~pisołap
2017-08-31 16:36:20
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Trzymaj się dzielnie, walcz i rozwijaj! Zaistniałeś w tym naszym "piekiełku" - BRAVO:) Wytrwaj i .....zostań z nami:)
~Dana
2016-08-31 17:01:13
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Super cieszę się.
~baszka 36
2016-05-24 01:25:08
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratulacje dla Pana doktora. Podnosi Pan visus tej uczelni o nienajlepszej sławie,ale jeden taki lekarz może podnieść prestiż każdej uczelni. Łącze bardzo serdeczne pozdrowienia i życzę dalszych sukcesów dla Pana i oczywiście pacjentów!!
~Sylwia
2016-05-17 14:56:00
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 3
Sprawę pielęgniarek można zgłosić na Reakcję PRw
~kristof
2016-05-17 12:31:31
z adresu IP: (84.164.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tacy młodzi lekarze jak pan Tomasz , czyli lekarz z serca a nie z wyboru potrzebni są Polakom. Srdeczne gratulacje.
~Zolza
2016-05-16 15:37:15
z adresu IP: (78.249.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gratulacje dla pana Tomasza ????????☀️☀️
~Lotus
2016-05-15 21:41:39
z adresu IP: (151.228.xxx.xxx)
Ocena: -3
A czy Radio Wroclaw moze zajac sie sprawa pielegniarek, od ktorych szpital ten chce zwrotu po kilka tysiecy zlotych? kilka lat temu pielegniarki te mialy dodatkowe dyzury na umowe zlecenie, szpital krecil cos z podatkami za te dyzury ( lekarze utworzyli sobie "firme", dla ktorej pracowaly pielegniarki i szpital placil tej "firmie" a oni pielegniarka. Oczywiscie gdzies po drodze okazalo sie, ze cos jest nie do konca tak jak powinno i nie "firma-czyli lekarze" ma placic za to, nie szpital tylko pielegniarki. Sprawa warta rozglosu!!!!
~Lucy
2016-05-14 20:43:43
z adresu IP: (89.65.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gratulacje dla Pana Tomasza. To prawda lekarze w Polsce, zwłaszcza kardiolodzy są najlepsi na świecie. Uratowali mi męża ponad 13 lat temu. Miał ogromnego tętniaka na aorcie, ponad 7 cm ! Cud, że nie pękł. Było ciężko ale kardiolodzy w Gdańsku dali radę. Teraz obserwujemy synów. Mają ten sam zespół chorobowy - Marfan. Myślę, że powinniśmy wybrać się do Wrocławia na konsultację, chyba że zaprosimy Pana Doktora nad morze. Jest nas wielu tutaj. Jeszcze raz gratuluję, w młodych nadzieja ☺
~Ewa
2016-05-13 20:05:52
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gratulacje! Pozdrawiam z Międzyzdrojów!
~Ewa
2016-05-13 20:04:27
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -3
Gratulacje!
~Stacey
2016-05-13 19:50:24
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
aż się serce raduje jak się słyszy o takich ludziach !!! to się nazywa -DAR I POWOŁANIE z tym się człowiek rodzi , oby więcej takich ludzi !!!! brawo P. Tomku , gratuluje i pozdrawiam .:D
~Artur
2016-05-13 16:42:51
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo Panie Tomaszu! Ooooogromne gratulacje!! Pozdrawiamy z Głogowa
~Margo
2016-05-13 15:34:48
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wspaniale,gratulacje.SzacunPanie Doktorze.
~Kasiek
2016-05-13 14:29:40
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
Brawo!!!!! :-)
~Kasia
2016-05-13 09:44:47
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: -1
Cos Ty Zosia , tacy Ludzie jak Pan Doktor nie mają życia prywatnego, nie mają czasu
~krewki
2016-05-13 09:24:07
z adresu IP: (91.189.xxx.xxx)
Ocena: -3
Brawo Tomek!!!!
~Zosia26
2016-05-13 01:38:58
z adresu IP: (108.49.xxx.xxx)
Ocena: 6
a wolny jest jeszcze?, stawiam pierwsza...lampke wina i ciacho :)
~Montreal
2016-05-13 00:22:35
z adresu IP: (91.193.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bravo. Zeby bylo wiecej takich w naszym Kraju.
~zdechlak
2016-05-13 00:18:11
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo trzymaj tak dalej jesteś wartościowym człowiekiem i nie słuchaj starych pierdołów lekarzy,bo oni chcą Ci tylko zaszkodzić Pozdrawiam
~anna
2016-05-12 19:09:45
z adresu IP: (37.138.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratuluje !!!
~Ola
2016-05-12 15:21:21
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
Młody, przystojny, ambitny, pracowity i nieprzeciętnie inteligentny. Oby tak dalej i oby jak najwięcej takich sukcesów. Potrzeba takich lekarzy z powołaniem. Brawo Tomek!
~Dudi
2016-05-12 13:15:01
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Gratulacje :-D Super to czytac ;-)
~delikatna
2016-05-12 12:16:20
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Brak "i" kłuje w oczy :(
~Maria
2016-05-12 12:04:45
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratuluję to bardzo ważne by wcześniej określić wytrzymałość wypukliny na aorcie. Przypadek mojego szwagra Drży o swoje życie codzienne i bardzo chętnie pokonałby 700 km by ten lekarz przeprowadził takie badanie
~Kris
2016-05-12 11:09:23
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 7
Brawo! Brawo!
~Nick
2016-05-12 08:35:20
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratulacje !