Zespół Łzy odzyskał gitary skradzione na Dolnym Śląsku

Dominik Panek | Utworzono: 2009-02-19 11:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Łzy (Fot. Wikipedia / Monika Korzeniec)

Sprzęt został ukradziony z furgonetki zespołu. Policja zatrzymała podejrzanego o włamanie. Domniemany złodziej gitar ma na swoim koncie także kradzieże obrazów.

"Dziękujemy wszystkim za słowa otuchy po tym nieprzyjemnym incydencie, wałbrzyskim mediom bardzo dziękujemy za wsparcie, a policji za skuteczność" - piszą Łzy na swojej stronie internetowej.

W listopadzie w YouTube ukazał się film, który być może pokazuje moment kradzieży:

O zatrzymaniu złodzieja tak pisze dolnośląska policja:

"Policjanci Komisariatu V w Wałbrzychu i Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili i zatrzymali 27-letniego mężczyznę mieszkańca Boguszowa Gorc, u którego w pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze zabezpieczyli dziesiątki przedmiotów pochodzących z przestępstw. Między innymi radioodtwarzacze samochodowe, CB radia, specjalistyczny sprzęt pomiarowo-mierniczy, elektronarzędzia przeróżnych specjalności, samochodowe nawigacje satelitarne, telefony komórkowe, a nawet obrazy. Wśród odnalezionych przedmiotów znajdowały się trzy skradzione gitary, z samochodu jednego ze znanych polskich zespołów muzycznych. Do tej kradzieży doszło w listopadzie 2008 roku w Szczawnie Zdroju. Oprócz tego funkcjonariusze ujawnili w dziupli 48 porcji amfetaminy. Przedmioty te mężczyzna przechowywał zarówno w zapchanym do granic możliwości pomieszczeniu gospodarczym na strychu, jak również w swoim samochodzie.

Policjanci udowodnili mężczyźnie na chwilę obecną popełnienie co najmniej 56 włamań do samochodów oraz innych obiektów, a straty wstępnie oszacowano na kwotę blisko 60.000 złotych. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca działał na terenie Wałbrzycha i okolic. Trafił do policyjnego aresztu".

Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.


(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii. Jego autorką jest Monika Korzeniec. Objęte jest licencjami Creative Commons Attribution ShareAlike 1.0, 2.0, 2.5 i 3.0 oraz GNU FDL).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama