Rezerwy Miedzi z Pucharem Polski na szczeblu DZPN

| Utworzono: 2016-05-20 08:07 | Zmodyfikowano: 2016-05-20 08:07

Od początku to Miedź starała się narzucić warunki gry. Szybko też objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową Jakuba Wrąbla pokonał Kamil Zieliński. W 13 minucie po składnej akcji wyrównał Marcin Przybylski. W 34 minucie gry Zatwarnicki dośrodkował płasko w pole karne, a na miejscu był już Adam Wasilewski, który dopełnił formalności. 2:1 dla gości.

W drugiej połowie legniczanie raczej skupili się na pilnowaniu wyniku. Śląsk atakował ale tego dnia jego zawodnicy nie znaleźli już sposobu na ponownie pokonanie dobrze spisującego się Smuga. W ostatniej akcji meczu Przemysław Wichłacz uderzył z rzutu wolnego i nie dał szans Wrąblowi ustalając wynik meczu.

Miedź II dzięki temu zwycięstwu pozostaje w stawce zespołów walczących w przyszłym sezonie o Puchar Polski. Dodatkowo legniczanie otrzymali dwa trofea, z czego jedno zostanie w Legnicy tylko przez rok. Dodatkową nagrodą był bon na 30.000 zł.

Śląsk II Wrocław - Miedź II Legnica 1:3 (1:2)

Bramki: 6 K. Zieliński, 34 Wasilewski, 90 Wichłacz - 13 Przybylski

Śląsk II Wrocław: Wrąbel - Ostrowski (46. Badel), Żytek, Łuczkiewicz, Repski, Kohut, Danielik, Przybylski, Bartkowiak, Matusik (46. Łuczak), Idzik.

Miedź II Legnica: Smug - Wójcik, Woźniczka, Artjunin (34. Światły), Chodyga(90 Ciunowicz), L. Zieliński (79 Kuśnierz), Wichłacz, Dyrda, Zatwarnicki (60 Wojciechowski), K. Zieliński, Wasilewski (66 Chrzanowski).