AWF we Wrocławiu: Śmiałe plany rektora-elekta

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-05-23 08:45 | Zmodyfikowano: 2016-05-23 08:50
A|A|A

Fot: Andrzej Owczarek

Wszystko po to by na terenie kampusu przy ulicy Paderewskiego, w dawnym hotelu Olimpia stworzyć siedzibę dla jednostek administracji uczelni. Jak mówi Andrzej Rokita, nowy szef uczelni: miałby to być w pełni funkcjonalny obiekt administracyjny:

W ubiegłym tygodniu zakończył się termin składania ofert, ale niestety nie było chętnych na kupno przeszło hektarowej działki wraz z budynkiem za prawie 8 milionów złotych. W tym tygodniu zapadnie dotycząca tego, czy uczelnia obniży cenę, czy będzie się starała znaleźć inny sposób na sprzedaż budynku.

- Chcemy zmodernizować uczelnię i otworzyć ją na Wrocław - tak o swoich planach mówi nowy rektor tutejszej Akademii Wychowania Fizycznego. Na razie uczelnia po raz kolejny próbuje sprzedać zameczek przy ulicy Rzeźbiarskiej by za pozyskane pieniądze zmodernizować dawny hotel Olimpia. Miałaby tam powstać siedziba dla jednostek administracji. To jednak nie wszystko - chcielibyśmy żeby okolice stadionu były miejscem nie tylko dla studentów, ale także dla wszystkich wrocławian:

Wśród planów uczelni jest także modernizacja istniejącego pola kempingowego. Ta miałaby kosztować do 4 milionów złotych. Uczelnia zapowiedziała, że będzie aplikowała o pieniądze na ten cel między innymi do Urzędu Miejskiego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama