Szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Rozmowie Dnia Radia Wrocław

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-05-25 07:56 | Zmodyfikowano: 2016-05-25 08:14
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Z ministrem Błaszczakiem rozmawiamy przede wszystkim o zatrzymaniu podejrzewanego o podłożenie bomby w jednym z wrocławskich autobusów. Ale pytamy również o śmierć Igora S.

ROZMOWA DNIA RADIA WROCŁAW:

Szef MSWIA był we Wrocławiu przy okazji specjalnie zwołanej konferencji prasowej

Wiemy już, że podejrzewany to 22-letni student trzeciego roku jednej z wrocławskich uczelni wyższych. Nie został jednak zatrzymany we Wrocławiu, a w województwie lubuskim. Nigdy wcześniej nie był notowany. Jak określi komendant główny Policji Jarosław Szymczyk - "Zatrzymany był bardzo trudnym przeciwnikiem".

Przypomnijmy - w czwartek na ulicy Kościuszki we Wrocławiu eksplodowała bomba domowej roboty. Ładunek z autobusu miejskiego wyniósł kierowca, który zauważył podejrzane urządzenie. Lekko rana została starsza kobieta, która akurat w momencie eksplozji przechodziła obok. Bomba była skonstruowana z szybkowara wypełnionego gwoździami i śrubami, miała być zdetonowana zdalnie. Na szczęście eksplozja miała niewielką siłę, ładunek jedynie się zapalił.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama