Prezydent Poznania gościem Rozmowy Dnia Radia Wrocław

| Utworzono: 2016-06-01 10:18 | Zmodyfikowano: 2016-06-01 10:18
A|A|A

fot. Facebook

Ruchy miejskie mogą wynieść kandydata na prezydenta także we Wrocławiu - mówi w Rozmowie Dnia Jacek Jaśkowiak Prezydent Poznania. W wyborach samorządowych w 2010 jeszcze bez powodzenia kandydował na ten urząd z ramienia ruchu społecznego Porozumienie My-Poznaniacy. Wygrał 4 lata później pod szyldem PO, ale w drugiej turze został poparty właśnie przed miejskie ruchy. Zdaniem Jaśkowiaka w kolejnych wyborach tego typu organizacje mogą walczyć o najwyższe samorządowe stanowiska także w innych miastach.

Rafał Dutkiewicz jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie kandydował ponownie na urząd Prezydenta Wrocławia. Byłaby to jego piąta kadencja.

W Rozmowie Dnia Radia Wrocław Jacek Jaśkowiak mówił też, że nie ma zgody dla rasizmu, nacjonalizmu i kibolskich wybryków. Stolica Wielkopolski - podobnie jak Wrocław - walczy ze skrajnie prawicowymi chuliganami. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach na wrocławskim Rynku spalono kukłę symbolizującą Żyda, a w czasie kolejnych manifestacji portrety Angeli Merkel czy Rafała Dutkiewicza. Jacek Jaśkowiak zapowiada, że Poznań nie będzie przechodził obok takich zachowań obojętnie

Wrocławski magistrat po każdym tego typu incydencie składał zawiadomienia do prokuratury. Ta jednak nie dopatrywała się w chuligańskich wybrykach złamania prawa.

Posłuchaj rozmowy z Prezydentem Poznania:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama