Test przed EURO oblany. Polacy przegrali w Gdańsku z Holandią 1:2

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-01 22:45 | Zmodyfikowano: 2016-06-01 23:11

Polscy piłkarze przegrali z Holandią 1:2 w towarzyskim meczu rozgrywanym na stadionie w Gdańsku. Bramki dla gości zdobyli w 33. minucie Vincent Janssen i 75. minucie Georginio Wijnaldum. Gola dla Polaków strzelił Artur Jędrzejczyk w 60. minucie.

Trener Nawałka posłał do boju najmocniejszy skład. Od pierwszych minut zagrali: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Mączyński, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Polacy zaczęli ten mecz od mocnego uderzania. Już w 7. minucie Lewandowski świetnie zagrał do Milika, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę.

Później do głosu doszli goście. W 33. minucie Holendrzy już prowadzili. Precyzyjnym strzałem głową Janssen pokonał Szczęsnego. Fatalnie w tej sytuacji zachowali się nasi obrońcy.

W przerwie Adam Nawałka dokonał dwóch zmian: Thiago Cionek zmienił Łukasza Piszczka, a Bartosz Kapustka Jakuba Błaszczykowskiego.

Polacy pierwszą dobrą okazję stworzyli sobie w 55. minucie - Grosicki ładnie odgrywał piłkę do Lewandowskiego, a kapitan naszej reprezentacji w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońców gości.

Biało-czerwoni wyrównali pięć minut później. Dośrodkowanie w pole karne trafiło wprost na głowę Artura Jędrzejczyka, a obrońca Legii mocnym strzałem pokonał holenderskiego bramkarza.

Polacy nie poszli za ciosem, a dodatkowo zaczęli popełniać błędy w obronie. Holendrzy wykorzystali to w 75. minucie, kiedy to w wielkim zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Wijnaldum. Zawodnik angielskiego Newcastle jednym zwodem oszukał defensorów i mocnym strzałem nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Polacy mieli jeszcze kilka okazji w samej końcówce, ale wynik nie uległ już zmianie. Przegraliśmy z Holendrami w Gdańsku 1:2.

Biało-czerwoni przygotowujący się do występu na Euro 2016 w poniedziałek zagrają jeszcze w Krakowie z Litwą.