Nagrody Wolności na zakończenie Global Forum we Wrocławiu!

IAR | Utworzono: 2016-06-04 07:30 | Zmodyfikowano: 2016-06-04 01:47
A|A|A

Fot:wroclawglobalforum.com

Jedni z tegorocznych laureatów nagród, Białe Hełmy, to grupa syryjskich wolontariuszy, którzy zajmują się ratowaniem ludzi spod zbombardowanych gruzów. Jej szef Raed al-Saleh mówił, że wyróżnienie pomaga im podtrzymać nadzieję na pokój w Syrii:

To daje nam nadzieję, że na świecie mamy wielu partnerów i przyjaciół, którzy podzielają nasze wartości i którzy nas wspierają i wyrażają solidarność z nami. To także nadzieja dla wszystkich Syryjczyków, znak, że nie są sami“ - powiedział Raed al-Saleh.

Nagrody Wolności przyznawane są przez Radę Atlantycką od siedmiu lat. Wręczane są osobom, które wniosły wkład w rozwój demokracji na świecie

Zakończenie wojny domowej w Syrii i pokonanie tak zwanego Państwa Islamskiego, to jedyny sposób na pokonanie kryzysu migracyjnego w Europie - tak uznali eksperci zebrani na Global Forum.

Specjalista od spraw Bliskiego Wschodu Frederic Hof z Atlantic Council podkreślał, że polityka Zachodu wobec Syrii zawiodła

Najbardziej podstawowym faktem jest, że nasza polityka ostatnich lat przyniosła korzyści Rosji, Iranowi i reżimowi Asada. Nawet jeśli naszym celem jest już tylko wyciszenie przemocy i dostarczenie pomocy humanitarnej, sytuacja w całości jest w rękach Rosji, Iranu i reżimu Asada” - mówił Hof.

Z kolei republikański deputowany w amerykańskiej Izbie Reprezentantów Ted Poe podkreślał, że w sprawie Syrii zawiedli też jej najbliżsi sąsiedzi.

Siła ISIS wynika z braku przywództwa na Bliskim Wschodzie. Oni są organizacją terrorystyczną. Czy odnoszą sukces? Oczywiście, że tak. Nikt nigdy nie siał po całym świecie tak wiele terroru” - powiedział Ted Poe.

Syryjska wojna domowa trwa ponad pięć lat i według ONZ mogła kosztować życie nawet 400 tysięcy osób. Spowodowała też największy od II wojny światowej kryzys migracyjny w Europie. Od 2014 roku granice kontynentu szturmują uchodźcy i migranci z Bliskiego Wschodu, ale także z Afryki Północnej i środkowej. Według danych Narodów Zjednoczonych, w ubiegłym roku do Europy przyjechało ponad milion uchodźców i migrantów.

WIĘCEJ: Wrocław Global Forum

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama