Polskie koszykarki wzięły rewanż na Węgierkach

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-04 21:35 | Zmodyfikowano: 2016-06-04 21:25

Biało-czerwone wygrały z nimi 77:71 w drugim meczu sparingowym pomiędzy tymi drużynami rozgrywanym w Szekesfehervar. Najwięcej punktów dla naszej drużyny - 15 - zdobyła Agnieszka Skobel ze Ślęzy Wrocław.

Mecz był bardzo wyrównany, a zawodniczki obu drużyn już na początku spotkania imponowały skutecznością. Węgierki jednak powoli budowały swoją przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29:21

Krótka przerwa dobrze podziałała na nasze zawodniczki, które już na początku zanotowały serię 9:0. Polki dużo lepiej radziły sobie już w obronie co pozwoliło na zmniejszenie strat. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:37.

W trzeciej kwarcie Polki wyszły na prowadzenie – 44:43 po trafieniu Aleksandry Pawlak. Świetnie grała też Aldona Morowiec, co pozwoliło naszym zawodniczkom zakończenie 3. partii prowadząc 55:53.

W końcówce rywalki popełniały błędy, a najważniejsze rzuty trafiały Dominika Owczarzak oraz Agnieszka Skobel. Ostatecznie to Polki cieszyły się z udanego rewanżu i zwycięstwa 77:71.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada Polki zagrają u siebie z Belgijkami w ostatnim meczu grupy G eliminacji Eurobasketu 2017.

Węgry – Polska 71:77 (29:21, 12:16, 16:22, 14:18)

Polska: Skobel 15, Schmidt 10, Szajtauer 9, Pawlak 9, Owczarzak 9, Morawiec 9, Żukowska 6, Jaworska 2, Trzeciak 2, Wajler 2, Durak 2, Naczk 2