Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego z brązowym medalem na zawodach w Tajlandii

Gregor Niegowski, mat. prasowe | Utworzono: 2016-06-05 15:35 | Zmodyfikowano: 2016-06-05 15:35
A|A|A

mat. prasowe

W Phuket w Tajlandii, rozegrane zostały Finały 40. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym - The 40th Annual World Finals of the ACM International Collegiate Programming Contest (ICPC). Reprezentacja Uniwersytetu Wrocławskiego odniosła w tych mistrzostwach olbrzymi sukces, zdobywając brązowy medal.

W mistrzostwach wystartowało 128 drużyn z najlepszych uczelni z całego świata. Region środkowoeuropejski reprezentowało 6 drużyn, z czego 3 drużyny z Polski - zespół studentów z Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, a co najważniejsze drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba, Mateusz Gołębiewski, opieka naukowa dr Paweł Gawrychowski. Nasza drużyna w Finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym zdobyła brązowy medal.

Akademickie Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym (ICPC) organizowane są przez Association for Computing Machinery, stowarzyszenie informatyków praktyków i teoretyków. Są to najstarsze, najbardziej prestiżowe i największe pod względem liczby uczestników zmagania tego typu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama