Muzyka Legendarna, czwartek 21.00-1.00, Michał Kazulo i Michał Baniecki

Michał Kazulo i Michał Baniecki | Utworzono: 2016-06-09 10:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-09 10:15
A|A|A

Za takim określeniem kryć się może w zasadzie wszystko. Zazwyczaj jednak chodzi o podpięcie gitar pod jak największe wzmacniacze, celem uzyskania jak najmocniejszego efektu akustycznego. Niekontrolowany hałas wprowadza ludzi w trans, daje uczucie wyzwolenia i wprowadza niesamowitą energię. Ale! Często w wypadku kapel grających taką muzykę zarzuca się im, że stawiają na proste aranżacje, nie mają pomysłów by zapełnić nimi całą płytę, są przewidywalne i najważniejsze dla nich jest ,,efekciarstwo".

Tyle jeśli chodzi o opinię. Jak zawsze strony są tutaj podzielone, a prawda leży gdzieś po środku. Rage Against The Machine to pierwsza formacja, która zamiesza w Muzyce Legendarnej. Nie żal, że kapela ta wie, co to znaczy grać głośno i z werwą, to jeszcze ich styl wpisuje się w gatunek zwany rapcore. A tu już prosta droga do elementów hip-hopu (głównie chodzi o śpiew), który w naszej audycji jeszcze nie gościł. RATM to też pomysł na zdefiniowanie muzyki rockowej na nowo. Sprawdzimy ile tam tej świeżości rzeczywiście jest. Deep Purple to zespół numer dwa – no bo kto inny jak nie oni nazwani zostali najgłośniej grającą kapelą wszech czasów?

Poza tym, taka reprezentacja pozwoli nam rozciągnąć sieć poszukiwań na wiele rejonów i gatunków. Będzie więc klasycznie i nowatorsko. Na cel jednak weźmiemy ten przyklejany do wszystkich bandów termin, jakim jest ,,ściana dźwięku". Padną też pytania o to, w jakim kierunku muzyka się rozwinęła i czy to dobry kierunek. Ostatnio nie udało nam się dojść do porozumienia w tej sprawie. Może tym razem wspólnie z Wami wypracujemy jakiś konsensus.

Wprowadzenie nowych zespołów może spowodować, że pojawi się jakieś światełko w tunelu. Tradycyjnie we wszystkim pomoże nam technologia DAB+ i cztery godziny czasu antenowego, które poświęcimy na dyskusje i analizy.

Do usłyszenia w czwartek chwilę po 21!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama