TTIP - szansa czy zagrożenie?

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-06-09 13:15 | Zmodyfikowano: 2016-06-09 13:15
A|A|A

"Z widokiem na TTIP" - to debata o zyskach i zagrożeniach jakie może przynieść ze sobą podpisanie umowy o Transatlantyckim Partnerstwie w dziedzinie Handlu i inwestycji. Debatę organizuje przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

TTIP od początku budzi ogromne kontrowersje. W Europie zebrano już 3,5 miliona podpisów przeciwko przyjęciu umowy. Z drugiej strony jej zwolennicy utrzymują, że przyniesie ona korzyści gospodarcze obu stronom - krajom Unii i Stanom Zjednoczonym. przeciwnicy boją się między innymi zwiększenia wpływu korporacji na ustawodawstwo, obniżenia norm bezpieczeństwa żywności w europie, czy zabezpieczeń socjalnych pracowników. Zwolennicy wskazują na malejący udział Stanów i Unii w globalnym PKB i twierdzą, że bez TTIP obaj gracze będą nadal tracili na znaczeniu. Twierdzą, ze po przyjęciu TTIP europejczycy po prostu będą więcej zarabiali.

Początek debaty dziś o godzinie 16 w Domu Europy na Widok 10 we Wrocławiu. Jutro natomiast Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na debatę "Z widokiem na Brexit", w tym samym miejscu o godzinie 15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama