Triathloniści będą ścigać się w Mietkowie

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-06-09 21:21 | Zmodyfikowano: 2016-06-09 21:21
A|A|A

W Mietkowie na zawodników będzie czekało 950 m do przepłynięcia po Zalewie Mietkowskim, 45 km do przejechania na rowerze i 10,5 km do przebiegnięcia. Cel zawodów, szczytny i sportowy. — Zbieramy na handbike’a (rower z ręcznym napędem) dla sportowca, Tomka Łyko, który po wypadku w pracy od 8 lat jeździ na wózku — tłumaczy Tomasz Sakuta, organizator zawodów z Fundacji Pro Sport Pro Life.

Zawsze aktywny sportowo Tomek Łyko, po wypadku wcale nie zwolnił tempa. Dalej trenuje i odnosi świetne wyniki na rowerze ręcznym, jednak żeby piąć się w górę, oprócz świetnych umiejętności, które Tomek ma, potrzebny jest też profesjonalny sprzęt. — Tak naprawdę każdy kto choć trochę trenuje może wystartować w triathlonie tym bardziej że to zawody sztafetowe więc jedna osoba z zespołu biegnie, jedna płynie, a jedna jedzie na rowerze — tłumaczy Sakuta. — Oprócz tego, że wspieramy Tomka, chcemy pokazać innym, że triathlon to bardzo wszechstronna dyscyplina, w której każdy znajdzie coś dla siebie i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu — dodaje Skauta.

 

Triathlonowa sztafeta w Mietkowie to drugie, zaraz po Gdyni, największe tego typu zawody w Polsce. — W tym roku frekwencja jest kilkukrotnie większa, w porównaniu do ubiegłego roku, a swój udział zgłosiło ponad 90 sztafet, zarówno duże korporacje jak i mniejsze firmy, dlatego zabawa i ściganie będą mocne! — mówi Sakuta.

Po sobotnich zmaganiach firmowych, organizatorzy zaplanowali wspólny piknik, atrakcje dla dzieci, a wieczorem bluesowo-rockowy koncert zespołu Mizia&Mizia Band. — Po zawodach odbędzie się także licytacja, wszystkie wpłaty w całości zasilą konto Tomka Łyko – mówi Sakuta.
W niedzielę natomiast, w trzeciej już edycji Triathlon Mietków, zawodnicy zmierzą się na tym samym dystansie w zawodach indywidualnych. — Na liście startowej jest ponad 600 osób. Swój udział w niedzielnych zawodach zapowiedzieli także zawodnicy z czołówki polskiego triathlonu min. Paulina Kotfica czy kolarz - Zbyszek Gucwa — mówi Tomasz Sakuta.

Start sobotnich i niedzielnych zawodów o godzinie 9.00 z Ośrodka Sportów Wodnych
w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim.
— Wszystkich bez wyjątku, zapraszamy serdecznie na triathlonowy weekend do Mietkowa. To świetna okazja, żeby zabrać do kibicowania swoich znajomych i rodziny. Atrakcji dla dzieci i dorosłych nie zabraknie, pogoda też powinna dopisać — podsumowuje Tomasz Sakuta.

Więcej informacji: www.triathlonmietkow.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama