Adrian Meronk wystąpi w British Amateur

Gregor Niegowski, mat/ prasowe | Utworzono: 2016-06-10 21:34 | Zmodyfikowano: 2016-06-10 21:36
A|A|A

mat. prasowe

W turnieju wystąpi jeszcze dwóch Polaków (również wrocławianie) – Mateusz Gradecki i Jan Szmidt Jr. Wszyscy są najwyżej sklasyfikowanymi reprezentantami naszego kraju w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR). Adrian Meronk zajmuje obecnie bardzo wysokie 30. miejsce, ale liczy, że przed przejściem na zawodowstwo, uda mu się je jeszcze poprawić.

Najbliższe turnieje są dla mnie bardzo ważne. Po British Amateur, zostaję na Wyspach, aby już po raz drugi z rzędu zagrać w Palmer Cup. Dobre wyniki mogą przełożyć się na awans w rankingu, co będzie dla mnie istotne jeszcze przed rozpoczęciem przygody z zawodowym golfem. Im wyższa pozycja w WAGR, tym większe szanse na „dzikie karty” w prestiżowych, profesjonalnych turniejach – mówi Adrian Meronk.

British Amateur rozpocznie się 13 czerwca i zostanie rozegrany na dwóch polach golfowych – Royal Porthcawl GC oraz Pyle & Kenfig. Obok U.S. Amateur, jest to najbardziej prestiżowy na świecie turniej dla golfistów-amatorów. W tegorocznej rywalizacji weźmie udział aż 288 zawodników.

Oczywiście, moim celem jest zwycięstwo, ale zdaję sobie sprawę, że tak samo może powiedzieć co najmniej kilkudziesięciu golfistów. Wiem jednak, że mogę zajść daleko w tej rywalizacji i ostatnie tygodnie podporządkowałem odpowiednim przygotowaniom. Jest to dla mnie szansa, którą chciałbym wykorzystać. Poza tym, będę mocno trzymał kciuki za moich kolegów z reprezentacji Polski, Janka oraz Mateusza, który rok temu osiągnął wielki sukces, ponieważ znalazł się w czołowej „16” – dodał Meronk.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama