My Future in technology dla wrocławskich uczniów rozstrzygnięty

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-06-13 20:42 | Zmodyfikowano: 2016-06-13 18:04
A|A|A

Programowanie ma przyszłość - przekonywali pomysłodawcy konkursu dla młodzieży z wrocławskich liceów i gimnazjów. Firmy z branży IT, Prezydent Miasta Wrocławia i Agencja Aglomeracji Wrocławskiej zaprosili do zabawy kilkanaście szkół w mieście. Uczniowie mieli wykazać się pomysłowością. Nagrodę główną w konkursie My future i technology zdobyli uczniowie Gimnazjum numer 21, ich szkoła za zwycięstwo dostała drukarkę 3D. Paweł Misterka z Gimnazjum Politechniki Wrocławskiej miał skonstruować światłowód - jak mówi sięgnął po zestaw małego elektryka, trochę pokombinował i wygrał jedną z konkurencji.

Paweł swoją przyszłość wiąże z programowaniem. W mieście działa 200 firm z branży IT, które zatrudniają już 20 tysięcy osób i stale szuka specjalistów.

Zwycięzcą rywalizacji w której trzeba było wykazać się wiedzą z matematyki,fizyki czy informatyki została drużyna z Gimnazjum nr 21. Młodzież miała 3 miesiące na rozwiązanie zagadek przygotowanych przez firmy z branży IT. Odpowiedź trzeba było nagrać w formie video, liczyła się pomysłowość - przyznają zwyciężczynie konkursu.

Zagadki były pretekstem do tego by pokazać nastolatkom, ze nauka przedmiotów ścisłych może mieć istotne znaczenie w ich przyszłej karierze zawodowej. W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 15 szkół i 7 wrocławskich firm z branży IT.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama