Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego i spotkanie z Grażyną Szapołowską w CeTA

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-06-13 21:21 | Zmodyfikowano: 2016-06-13 19:21
A|A|A

Przegląd filmów polskiego reżysera to kolejne wydarzenie organizowane w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu w ramach obchodów Roku Kieślowskiego. W kwietniu odbyły się już warsztaty, podczas których o sztuce tworzenia filmów dokumentalnych opowiadał, w oparciu o filmy swoje i Kieślowskiego, Jacek Bławut – operator i reżyser, autor zdjęć do „Dekalogu X”.

Tym razem, w dniach 28-30 czerwca 2016 r., w Centrum Technologii Audiowizualnych odbędzie się przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego, które reżyser tworzył w ramach nurtu kina moralnego niepokoju. Zaprezentowane zostaną jedne z najbardziej znanych tytułów w dorobku reżysera: „Personel”, do którego zdjęcia realizowano w Operze Wrocławskiej, „Blizna” – film, który powstawał m.in. w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, czyli dzisiejszym CeTA, a także „Spokój”, „Amator”, „Bez końca” i „Przypadek”. Przed każdym seansem w wyjątkową twórczość Kieślowskiego wprowadzał będzie uczestników Stanisław Zawiśliński – autor książek o reżyserze, dziennikarz, filmoznawca, wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto pokazom towarzyszyć będą spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

– 29 czerwca, przed seansem „Amatora”, o realizacji obrazu i Krzysztofie Kieślowskim opowie widzom Rafał Waltenberger, twórca scenografii do filmu. Natomiast 30 czerwca gościem specjalnym pokazu „Bez końca” będzie jedna z najbardziej znanych polskich aktorek – Grażyna Szapołowska, która zagrała w filmie główną rolę i o swojej współpracy z reżyserem opowie uczestnikom wydarzenia – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Przegląd organizowany jest we współpracy z Europejską Fundacją Edukacji Audiowizualnej DISCE, ze Studiem Filmowym TOR oraz Cyfrowym Repozytorium Filmowym.

Pokazy odbędą się w dniach 28-30 czerwca 2016 r. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak wcześniej należy odebrać bezpłatną wejściówkę na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama