Tenis: zwycięstwa na trawie tenisistów z Dolnego Śląska

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-06-14 21:56 | Zmodyfikowano: 2016-06-14 21:56

Łukasz Kubot i Alexander Peya awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Halle. Polak i Austriak pokonali Niemca Philippa Kohlschreibera i Austriaka Dominika Thiema 4:6, 7:6(12) i 10-7.

Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. W tie breaku drugiego seta rozstawieni z dwójką Kubot i Peya obronili cztery piłki meczowe, w tym dwie przy serwisie rywali. Polsko-austriacki duet wykorzystał natomiast swojego piątego setbola i wygrał tę część meczu 14:12.

W mistrzowskim tie breaku, znów bliżej zwycięstwa byli Kohlschreiber i Thiem. Niemiec i Austriak prowadzili już 6:3, ale sześć kolejnych punktów zdobyli Kubot i Peyya, którzy wygrali ostatecznie 10-7.

Kolejnymi rywalami zawodnika KKT Wrocław i jego austriackiego partnera będą w Halle Amerykanin Brian Baker i reprezentant Uzbekistanu Denis Istomin.

Michał Przysiężny pewnie przeszedł eliminacje gry singlowej. Polak bez straty seta awansował do głównej części turnieju ATP Challenger Tour na kortach trawiastych w brytyjskim Ilkley. Głogowianin w dokończonym dziś pojedynku wygrał z reprezentantem gospodarzy Joem Salisburym 7:6 i 6:4.

Pierwszy mecz w turnieju głównym Przysiężny rozegra w środę. Przeciwnikiem Polaka będzie grający z dziką kartą inny Brytyjczyk - Lloyd Glasspool.