Świetny mecz Polaków. Kciuki trzymał nawet Russell Crowe

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-16 23:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-16 23:03

Polscy piłkarze zremisowali bezbramkowo z Niemcami na stadionie Stade de France w Saint Denis pod Paryżem w meczu grupy C mistrzostw Europy.

Obie reprezentacje po drugiej serii spotkań mają po 4 punkty i są prawie pewne awansu do 1/8 finału.

RELACJA:

93' KONIEC. Fabiański świetnie piąstkuje, a chwilę później sędzia kończy to spotkanie. Polacy bezbramkowo remisują z mistrzami świata

92' Nieodpowiedzialne zachowanie Peszki w końcówce meczu. Nasz skrzydłowy brutalnie faulował Özila. Rzut wolny dla Niemców.

90' Gramy jeszcze 3 minuty. Polacy bronią się przed atakami Niemców

80' Najwyższa pora. Kapustka wchodzi za Błaszczykowskiego

69' Fabiański świetnie broni strzał Özila

60' Robert, why? Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nasz kapitan za długo zwlekał ze strzałem i sytuację wyczyścili niemieccy obrońcy

59' Rzut wolny dla Polaków - Lewandowski piętą odgrywa lekko do obiegającego go Milika, napastnik Ajaxu strzela mocno, ale obok słupka

49' Szybka odpowiedź Niemców. Piłka w polu karnym spadła pod nogi Götzego, ten zaskoczony, że nie był na spalonym oddał strzał wprost w Fabiańskiego

47' ALEŻ OKAZJA POLAKÓW! Milik dostał idealne dośrodkowanie od Grosickiego, piłka minęła obrońców i spadła tuż przed naszym napastnikiem. Milik strzelał głową, ale minimalnie niecelnie

46' Zaczynamy drugą połowę

45' Żółta kartka dla Mączyńskiego, a chwilę później gwizdek sędziego, który zakończył pierwszą połowę meczu

40' Polscy piłkarze na razie odpierają ataki rywali. Kamil Glik pokazał kolegom jak to się robi

33' Z kontratakiem ruszył Krychowiak, nieprzepisowo zatrzymywał go Özil. Sędzia nie miał innego wyjścia, jak ukarać zawodnika Arsenalu żółtą kartką

Na trybunach ponad 30 tysięcy polskich kibiców. Piękny obrazek

21' W końcu do głosu doszli Polacy. Najpierw Niemcy zablokowali strzał Lewandowskiego, chwilę później Milika.

16' Powinno być 1:0 dla Niemców. Mueller doskonale dograł do wbiegającego w pole karne Krossa, pomocnik Realu Madryt powinien umieścić piłkę w siatce, ale strzelił obok słupka

8' Polacy zepchnięci do defensywy. Na razie nie stworzyliśmy zagrożenia przed bramką Manuela Neuera

6' Znów niebezpiecznie pod polską bramką. Mocno strzelał Hector, na nasze szczęście obok słupka

5' Pierwsza groźna okazja Niemców. Mario Götze strzelał głową, ale ponad bramką

3' Bardzo ostro grają Niemcy, Khedira ukarany żółtą kartką za faul na Miliku

1' Zaczynamy

W bramce biało-czerwonych w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego wystąpił Łukasz Fabiański, a do pierwszej jedenastki wrócił pomocnik Kamil Grosicki. Na ławce rezerwowych spotkanie z mistrzami świata zaczął bohater meczu z Irlandią Północną, Bartosz Kapustka.

Trener Joachim Loew dokonał jednej zmiany w porównaniu z meczem z Ukrainą. Matts Hummels zastąpił na środku obrony Shkodrana Mustafiego.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 5. Krzysztof Mączyński, 7. Arkadiusz Milik, 11. Kamil Grosicki - 9. Robert Lewandowski.

Niemcy: 1. Manuel Neuer - 4. Benedikt Höwedes, 17. Jérôme Boateng, 5. Mats Hummels, 3. Jonas Hector - 13. Thomas Müller, 18. Toni Kroos, 6. Sami Khedira, 8. Mesut Özil, 11. Julian Draxler - 19. Mario Götze.