Raport o zdrowiu wrocławskich uczniów

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-06-19 13:30 | Zmodyfikowano: 2016-06-19 13:30
A|A|A

ilustracja ficklr.com

Alarmujące wyniki badań wrocławskich gimnazjalistów. Nadwagę ma 17 procent badanych, ale to nie jest największy problem mówi koordynator akcji Katarzyna Kostuch.Ponad 90 procent z nich ma wady postawy, prawie 60 procent ma kiepską kondycję fizyczną. Tak wynika z podsumowania pierwszego etapu programu profilaktycznego PoZdro przeprowadzonego w 39 szkołach w mieście. Przebadano ponad 2 tysiące uczniów, blisko 300 z nich zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu - mówi szef fundacji Marcin Radziwiłł.

59 procent badanych miało problem z wejściem na 4 piętro, u 5 procent z nich trzeba było przerwać próbę z powodu zbyt wysokiego ciśnienia. 13 procent badanych zakwalifikowano do drugiego etapu programu.

Zagrożeni uczniowie to prawie 300 osób. Zostali oni zaproszeni do drugiego etapu. Gimnazjaliści i ich rodzice będą mogli skorzystać z badań i spotkań edukacyjnych z lekarzami, dietetykami i trenerami. We wrześniu ruszy kolejna edycja programu, szkoły już mogą się zapisywać. Wszystkie badania, konsultacje i zajęcia są bezpłatne.

Program POZdro to także lekcje multimedialne dla szkół i zajęcia sportowe. Druga edycja programu rozpocznie się we wrześniu.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama