Policjanci odzyskali rower. Pomogła im... 12-latka

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-19 14:00
A|A|A

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież rowerów. Funkcjonariusze podjęli interwencję po zgłoszeniu kradzieży, którą zauważyła 12-letnia dziewczynka. Odzyskane rowery warte 2300 złotych wróciły do właściciela. Za kradzież mężczyźnie może grozić teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Legnicy otrzymali zgłoszenie o kradzieży rowerów z posesji w miejscowości Spalona. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów, którzy zatrzymali 28-letniego legniczanina. Mężczyzna w pobliżu gdzie doszło do kradzieży, próbował ukryć jednoślady.

Jak się okazało złodzieja, jako pierwsza, spostrzegła 12-letnia dziewczynka, jadąca do szkoły autobusem. Nastolatka przejeżdżając obok swojego domu zauważyła obcych, którzy pakowali jej rowery do samochodu. Natychmiast powiadomiła rodziców, a Ci o zdarzeniu powiadomili policję. Dyżurny po otrzymaniu informacji natychmiast w ten rejon wysłał patrol policji, który nieopodal miejsca kradzieży zatrzymał podejrzanego mężczyznę. Jak się okazało 28-latek próbował ukryć rowery. Odzyskane rowery warte 2300 złotych wróciły do właściciela, natomiast zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Spostrzegawczość dziewczynki i szybkie przekazanie informacji na policję, pozwoliło na podjęcie skutecznych działań przez funkcjonariuszy i zatrzymanie w tej sprawie osoby podejrzanej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama