Oszustka w rękach policjantów z Jawora

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-06-19 21:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-19 21:00
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

O szczegółach sprawy opowiada nam Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej komendy.

Policjanci z jaworskiej komendy powiatowej prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej, namierzyli i zatrzymali osobę podejrzewaną o oszustwo kredytowe. To 56-letnia mieszkanka Bolkowa.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, kobieta w jednym ze sklepów na terenie Bolkowa wyłudziła w systemie sprzedaży ratalnej sprzęt RTV i AGD. W tym celu posłużyła się fałszywym oświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach w jednej z okolicznych firm. Policjanci ustalili, że nigdy tam jednak nie pracowała. 56-latka w ten sposób weszła w posiadanie telewizora oraz pralki. Straty w tej sprawie sięgnęły blisko 5.000 złotych na szkodę jednego z banków.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym czy kobieta nie dokonała innych, podobnych przestępstw, a także czy nie miała wspólników. Prowadzą także czynności mające na celu odzyskanie utraconego mienia.

Oszustka za swój czyn odpowie przed sądem. Teraz za wyłudzenie kredytu może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama