500+ również dla dzieci z Domów Dziecka?

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-06-20 10:41 | Zmodyfikowano: 2016-06-20 10:41
A|A|A

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce rozszerzyć wypłaty świadczeń "500 plus" również dla dzieci z Domów Dziecka. Zdaniem polityków rządowy program w obecnym kształcie jedynie pogłębia różnice między dziećmi poszkodowanymi przez los i ich rówieśnikami wychowującymi się w pełnych rodzinach. Ewa Watral, szefowa Domu Dziecka w Legnicy przyznaje, że często jej podopieczni zarzucają obecnemu systemowi niesprawiedliwość:

- Moje dzieci niczym od innych się nie różnią. Mają takie same potrzeby jak wszystkie inne dzieci. Natomiast wychowankowie domów dziecka - i to nie tylko mojego, ale na terenie całego kraju - tym programem 500 plus nie są objęci.

Legniccy działacze SLD wystosowali do Prezydenta i parlamentarzystów apel o korektę programu 500 plus. Dolnośląscy politycy PiS-u podkreślają, że nakłady Państwa na wychowanie podopiecznych domów dziecka w każdym z przypadków co miesiąc wielokrotnie przekraczają pół tysiąca złotych. Pięćsetzłotowego dodatku nie otrzymują podopieczni domów dziecka. Zdaniem Michała Huzarskiego, członka zarządu krajowego LSD, to niesprawiedliwe.

 - Dzieci które mają swoich rodziców - którzy mogą o nie dbać i spełniać ich wszystkie możliwości rozwoju - dostają na to dodatkowe środki. Tak samo dzieci z domów dziecka powinny mieć równe prawa do korzystania ze specjalnego wsparcia, aby nie czuły się gorsze.

Politycy SLD nie zarzucają autorom projektu "500 plus" dzielenia dzieci na gorsze i lepsze. Ich zdaniem popełniono błąd, który warto jak najszybciej skorygować.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama