Beton, drewno i metal w ten weekend we Wrocławiu

Gregor Niegowski, mat. prasowe | Utworzono: 2016-06-20 18:45 | Zmodyfikowano: 2016-06-20 18:45
A|A|A

mat. prasowe

Warsztat jest częścią „Eco Expanded City” - projektu Centrum Sztuki WRO w ramach programu „Miasto przyszłości – laboratorium Wrocław” - Europejska Stolica Kultury 2016.

Informacje programowe: TUTAJ

Organizator: Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław

Weekend na działce z Jarosławem Hulbójem to wyzwanie dla działkowiczów, majsterkowiczów, fascynatów DIY, studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem, wielbicieli aktywności na świeżym powietrzu.

Kultura działkowa to wciąż niezbadany ale z pewnością fascynujący temat. Na przestrzeni ostatnich lat zmienia się podejście do działkowania, zmienia się też wizerunek działkowicza. Ale czy zmienia się sama działka, jej wystrój, model funkcjonowania jako przestrzeni pracy i wypoczynku, podejście do gromadzonych na działkach przedmiotów? Czy można zaproponować nowe usprawnienia i nowe rozwiązania dla miłośników popołudni i weekendów wokół własnej altany? Jarosław Hulbój dokładnie to proponuje podczas działań warsztatowych RZECZY PRZYDATNE.

W trakcie najbliższego spotkania na działce numer 279 na wojnowskim ROD powstawać będą prototypy nowych działkowych rozwiązań.

Program pleneru:

Codziennie spotkanie zaczyna się o godzinie 11:00, w ciągu dnia zaplanowane jest też wspólnie gotowanie i jedzenie, więc warto wziąć ze sobą przydatne produkty i sprzęty. Prace planowane są do 16:00, z możliwością przedłużenia. Można dołączyć do plenerowej grupy np. na jeden dzień.

– piątek, 24.06: praca z betonem: odlewanie w butelkach PET i drewnianych formach
– sobota, 25.06: – praca z drewnem: pozyskiwanie drewna z palet, budowanie domów dla owadów, budek, skrzynek-doniczek, krzeseł
– niedziela, 26.06: – praca z metalem i butelkami PET: wykorzystanie blachy, rur rynnowych, butelek PET.

W późniejszym czasie cały, wieloetapowy projekt RZECZY PRZYDATNE podsumuje publikacja zbierająca rozwiązania, wskazówki i pomysły dla działkowiczów przygotowane przez uczestników przedsięwzięcia.

ZAPISY:

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy osoby dorosłe, w szczególności majsterkowiczów, fascynatów DIY, studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem. Zapisy pod adresem: kreis@wrocenter.pl (w tytule maila prosimy wpisać RZECZY PRZYDATNE, a w treści podać imię, nazwisko, nr telefonu).

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama