Radio Wrocław na WrocLove Fest – Nocy Świętojańskiej

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-06-24 01:15 | Zmodyfikowano: 2016-06-24 01:15
A|A|A

fot. Anna Skupień

Pierwszy dzień WrocLove Fest 2016 upłynął pod znakiem występów reprezentantów rodzimej sceny folkowej. W Hali Stulecia wystąpili: Golec uOrkiestra, Zakopower, Enej i Kapela ze wsi Warszawa. Bracia Golcowie znaleźli również czas, by pojawić się przy wozie transmisyjnym Radia Wrocław.

Na plenerowej scenie na Pergoli prezentowali się natomiast goście zagraniczni. Zagrali i zaśpiewali m.in. białoruska Pawa oraz Russkaja, a także pochodzący z Bielska Białej - Psio Crew.

Piknikowi od samego początku towarzyszyły rytmy bębnów. To zasługa bębniarskiej orkiestry, którą poprowadziły grupy inspirowane różnymi nurtami world music. Wśród nich m.in. odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej Foliba, a także zespół Słoma, założony przez prekursora polskiego bębniarstwa Jerzego "Słomę" Słomińskiego. Pokazom towarzyszyły warsztaty bębniarskie, w których mógł wziąć udział każdy chętny. 

Oprócz koncertów były poszukiwania kwiatu paproci,  teatru ognia i inne obrzędy związane z Nocą Świętojańską. Każdy mógł zaopatrzyć się w charakterystyczny wianek.

Zabawę w plenerze zwieńczył efektowny pokaz fontanny multimedialnej. 

W piątek, w drugim dniu WrocLove Fest 2016, wystąpią goście zagraniczni:

BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA z Serbii – jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata, znana z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream”.Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów.

AMADOU & MARIAM z Mali – światowej sławy gwiazda muzyki afrykańskiej, Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością

FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND – specjalny projekt muzyków wywodzących się z Orkiestry Dętej Armii Albańskiej oraz pionierów łączenia muzyki świata z nowoczesnymi brzmieniami z Wielkiej Brytanii

BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA w niezwykłym spektaklu muzycznym „The Spirit of India” zaprasza na muzyczną podróż przez Indie; z Rajasthanu do Bombaju. Wraz z 16 profesjonalnymi artystami na scenie, ten kolorowy spektakl pozwoli choć na trochę poczuć prawdziwego “ ducha Indii”

Imprezie towarzyszyć będzie specjalna edycja Wrocławskiego Święta Piwa – Powitanie Lata 2016.

W sobotę 25 czerwca kolejne koncerty WrocLove Fest, tym razem pod hasłem Pierwszy Dzień Wakacji. Zagrają m.in. łódzki raper, freestyle’owiec, skrzypek i kompozytor – O.S.T.R., wrocławski król reggae i dancehallu – MESAJAH, energetyczna bomba w postaci mieszanki ska, punku i rocka – KONIEC ŚWIATA, a także STRACHY NA LACHY, AFROMENTAL, GRUBSON i BETHEL. Energetyczne opary absurdu zapewni grupa imigrantów z Gogol Bordello.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama