Gol-cudo Błaszczykowskiego! Pokonaliśmy Ukrainę i jesteśmy w 1/8 finału

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-21 18:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-21 18:00

RELACJA:

94' Mamy awans! Polacy pokonują Ukrainę 1:0 i kończą fazę grupową na drugim miejscu w grupie C. Pierwsi są Niemcy, którzy wygrali z Irlandią Północną, również 1:0. W 1/8 zagramy ze Szwajcarią. Ten mecz odbędzie się w sobotę o 15. na stadionie w Saint-Etienne.

91' Filip Starzyński debiutuje w finałach mistrzostw Europy. Zawodnik Zagłębia Lubin zmienił Arkadiusza Milika

90' Sędzia doliczył 3 minuty. Polakom brakuje precyzji, Ukraina szaleńczo atakuje

86' Krychowiak na leżąco bronił dostępu do naszej bramki. Opłaciło sie. Jeszcze trochę

82' Fabiański fantastycznie broni strzał Kuchera. Próbowali dobijać jeszcze Ukraińcy, ale nasz bramkarz pierwszy dopadł do piłki. Skończyło się faulem na Fabiańskim, na nasze szczęście niegroźnym

76' Było blisko! Grosicki z rzutu wolnego poszukał Milika, napastnik Ajaksu niecelnie strzelał głową

75' Zmiana Kovalenko wchodzi - Zinchenko żegnany brawami przez kibiców

72' Chaos w polu karnym Polaków. Piłka dzięki ofiarnej interwencji Pazdana nie trafiła pod nogi rywala. Obrońca Legii przez chwilę nie podnosił się z murawy, na szczęście wrócił do gry

70' Kapustka dzisiaj bohaterem nie był, ale dochodził do sytuacji. Zmienia go Kamil Grosicki

67' Lepszy okres gry Ukraińców. Atakują, jednak nasza obrona dobrze się dziś spisuje. Dwie sytuacje "wyczyścił" teraz Cionek

60' W meczu 1/8 finału zagramy bez Bartosza Kapustki. Zawodnik Cracovii wykluczył się z kolejnego spotkania w bezsensowny sposób. Faulował rywala w środku boisku, w zupełnie niegroźnej sytuacji. Sędzia musiał sięgnął po żółty kartonik

56' Kapustka mógł podwyższyć na 2:0. Strzelał z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę

54' GOOOL!!! Wejście smoka Błaszczykowskiego. Milik podawał do Kuby, ten w polu karnym przełożył sobie na lewą nogę, zgubił obrońców i bardzo mocnym strzałem pokonał Pyatowa. Piękna bramka Błaszczykowskiego. Polska prowadzi 1:0

49' Zichenko otrzymał dobre podanie Konplyanki, ukraiński napastnik pomylił się

46' Zaczynamy. Błaszczykowski zmienił Zielińskiego

45' Zieliński nieudanie wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, później sędzia zakończył pierwszą część meczu. Dolnoślązak miał nas oczarować, a był jednym z najsłabszych na boisku. Oby w drugiej połowie było lepiej

44' Jodłowiec próbował z dystansu, słabo i wprost w Pyatova

43' Znów było groźnie. Jędrzejczyk traci piłki, rusza kontratak, rywalom zabrakło ostatniego celnego podania

37' Ogromne zamieszanie w naszym polu karnym, na szczęście Polacy w porę wybili piłkę. Ukraina atakuje

29' Konoplyanka z dystansu, ale obok bramki. Fabiański miał wszystko pod kontrolą

25' Rzut wolny dla Ukraińców, ostra centra, która na szczęście ląduje do "koszyczka" Łukasza Fabiańskiego

21' Krychowiak odzyskał piłkę i szybko podaje do Lewandowskiego. Nasz kapitan najpierw przełożył sobie na prawą nogę, później strzelił niecelnie

18' Powinniśmy przegrywać 0:1. Znów nie upilnowaliśmy Yarmolenki, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Fabiańskim. Polak na szczęście dobrze wyszedł z bramki, dlatego Ukrainiec spudłował

13' Lepszy fragment gry Ukraińców. Yarmolenko mocno dośrodkowywał w pole karne, na szczęście żaden z zawodników w żółtych strojach nie sięgnął piłki

9' Pazdan znów ratuje Polaków przed stratą gola. Filar naszej obrony w porę zablokował strzał Yarmolenki

4' Pamiętacie pudło Milika w meczu z Niemcami? Teraz to Robert Lewandowski zmarnował doskonałą okazję. Napastnik Bayernu dostał idealne podanie, które minęło ukraińskich obrońców i w świetnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Król strzelców niemieckiej Bundesligi takich okazji zwykle nie marnował. Wciąż 0:0

3' Co za okazja Polaków. Na bramkę Ukraińców rusza Milik, napastnik Ajaksu z ostrego kąta strzela, ale wprost w Pyatova

1' Zaczynamy

Dziś swój ostatni mecz w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy gra nasza kadra. Polska mierzy się z Ukrainą i w tym spotkaniu szansę dostali zmiennicy, tak by podstawowi zawodnicy nie wypadli za kartki. W pierwszym składzie gra pochodzący z Ząbkowic Śląskich - Piotr Zieliński.

W tabeli grupy C prowadzą Niemcy z 4 punktami, druga jest Polska - także z 4 punktami, trzecia Irlandia Północna - 3 punkty, a czwarta Ukraina - 0 punktów. Nasi przeciwnicy to jedyny zespół w grupie, który nie ma już szans na awans do 1/8 finału.

O tej samej porze Niemcy grają z Irlandią Północną.