RWK: Kultura DAB+Literatura (SŁUCHAJ od 16.00)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-06-23 15:20 | Zmodyfikowano: 2016-06-23 15:20
A|A|A

Słuchaj Radia Wrocław Kultura

Najbliższe wydanie audycji literackiej w Radiu Wrocław Kultura zaczniemy o g. 16.00 od spotkania z dr Jędrzejem Morawieckim, którego zapytamy o książkę, pt. „Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie" - zbiór wywiadów, m.in. z Wojciechem Jagielskim, Ziemowitem Szczerekiem, czy Jackiem Hugo-Baderem, które nasz gość przeprowadził do spółki z Piotrem Brysaczem.

Po g. 17.15 w ramach pasma dla Europejskiej Stolicy Kultury, nasze studio odwiedzą Jolanta Grzelczyk - kierownik promocji Biblioteki Miejskiej we Wrocławiu i prof. Justyna Ziarkowska (Instytut Filologii Romańskiej). Tematem naszej rozmowy będzie wrocławski Miesiąc Spotkań Autorskich (od 2 lipca do 1 sierpnia) – gościem honorowym tej edycji imprezy wybrano Hiszpanię, a wśród zaproszonych autorów znaleźli się pisarze polscy (m.in. Olga Tokarczuk, Łukasz Orbitowski) i hiszpańscy (Rosa Montero, Javier Cercas).

O g. 19.00 porozmawiamy o literaturze erotycznej z wrocławskim pisarzem, Jarosławem Wilkiem (powieści: „Pan Wilk i tajemnice tajemnic" oraz „Pan Wilk i kobiety"). W programie omówimy także nowe, szalone projekty wydawnicze Jamesa Pattersona (jednego z najlepiej zarabiających autorów na świecie) i ustalimy na postawie najnowszych badań – jak czytają Polacy?

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama