Kolejny rajd rowerowy na rzecz hospicjum

Dorota Kuźnik, na podstawie inf. prasowej | Utworzono: 2016-06-24 09:33
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne

Jest to okazja do zwrócenia uwagi na istnienie hospicjów i wsparcia finansowego ich działania. Przed startem uczestnicy będą mogli zobaczyć siedzibę fundacji i usłyszeć o opiece. Organizatorzy rajdu przekażą też specjalistyczne odżywki dla małych pacjentów hospicjum. Około 10.00 zawodnicy i wszyscy chętni wystartują, by pokonać pierwszy odcinek rajdu Wroclaw-Polanica. Chętne osoby mogą towarzyszyć rowerzystom nawet na krótkim dystansie przez miasto.

 Miejsce startu: Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a

Fundacja Babci Aliny (Organizacja Pożytku Publicznego) organizuje takie rajdy co roku. Będzie to siódmy rajd przez Polskę. Dotychczas uzbierano ponad 800.000 na sprzęt dla 40 hospicjów. W rajdzie co roku uczestniczy ok 15 - 20 osób z Anglii, Polski, Kanady i Ameryki. Co roku rajd odwiedza około 8 hospicjów, które otrzymują sprzęt medyczny od Fundacji. Rajd jest organizowany całkowicie przez wolontariuszy, a kolarze sami pokrywają koszty rajdu. Więcej http://www.fundacjababcialiny.org.pl/rajd-rowerowy-2016.html

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama