Miedź sprawdzi młodzieżowców z Legii i Lechii

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-06-26 15:18 | Zmodyfikowano: 2016-06-26 15:18

Miedź Legnica przez ostatni tydzień testowała młodzieżowców. Z grona sześciu zawodników trenerzy wybrali dwóch, którym przyglądać się będą aż do wyjazdu na obóz przygotowawczy w Szamotułach. To Bartłomiej Danowski z Lechii Gdańsk i Filip Karbowy z Legii Warszawa.

Zawodnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w meczach sparingowych z Wisłą Płock i AFE (Hiszpański Związek Piłkarzy).

Bartłomiej Danowski – ur. 28 marca 1997 r. Może występować na pozycji obrońcy oraz środkowego pomocnika. Zadebiutował w rozgrywkach III ligi w barwach Lechii II Gdańsk w sezonie 2014/15 w meczu przeciwko Chemikowi Police. W następnym sezonie zagrał w 16 spotkaniach na tym szczeblu spędzając na boisku w sumie 982 minuty.

Filip Karbowy – ur. 3 września 1997 r. Występuje na pozycji środkowego pomocnika. Zadebiutował w III lidze w barwach Legii II Warszawa w sezonie 2013/14 w spotkaniu przeciwko WKS Wieluń. W tym sezonie trzykrotnie znalazł się w składzie trzecioligowej Legii. W kolejnym sezonie występował w rozgrywkach III ligi i CLJ. W sumie rozegrał w nich 10 spotkań zdobywając jednego gola. W sezonie 2015/16 bronił barw stołecznego klubu w rozgrywkach III ligi (14 meczów, 1 gol), Ligi Młodzieżowej (Liteks Łowecz - Legia Warszawa 1:2 (GOL), Legia Warszawa - Liteks Łowecz 3:1 (GOL), Legia Warszawa - FC Midtjylland 1:3) oraz CLJ. W sumie w tym sezonie zagrał w 18 meczach zdobywając 3 gole. Spędził na boisku 1020 minut.