CeTA Wrocław: Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-06-28 10:22 | Zmodyfikowano: 2016-06-28 10:22
A|A|A

materiały prasowe

Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego i spotkanie z Grażyną Szapołowską w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Podczas trzech dni pokazów będzie można zobaczyć jedne z najbardziej znanych obrazów Kieślowskiego z okresu kina moralnego niepokoju. Będzie „Personel”, do którego zdjęcia realizowano w Operze Wrocławskiej, „Blizna” – film, który powstawał m.in. w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, czyli dzisiejszym CeTA, a także „Spokój”, „Amator”, „Bez końca” i „Przypadek”. Przed każdym seansem w wyjątkową twórczość Kieślowskiego wprowadzał będzie uczestników Stanisław Zawiśliński – autor książek o reżyserze, dziennikarz, filmoznawca, wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Ponadto pokazom towarzyszyć będą spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Jutro o współpracy z reżyserem opowie znana aktorka Grażyna Szapołowska.

Początek seansów o godzinie 17. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama