Kultura DAB+ w RWK. Słuchajcie od 16

Ula Andruszko | Utworzono: 2016-06-28 13:47
A|A|A

Wielkimi krokami zbliża się Brave Festival, którego tematem w tym roku są Wykluczeni (Outcasts). W dzisiejszym programie zastanowimy się nad tym, czym jest wykluczenie, w jaki sposób się przejawia i jak mu przeciwdziałać. Spotkamy się z osobami, które aktywnie działają na rzecz społeczności wykluczanych, angażując ich w działania kulturalne i umożliwiając im tym samym wychodzenie ze sfery "zamknięcia". Którzy widzą w drugim człowieku piękno. Będziemy rozmawiać o projektach, których myślą przewodnią jest sprzeciw wobec marginalizacji społecznej i stygmatyzacji.

Na początek studio Radia Wrocław Kultura odwiedzi dr Jacek Schindler, związany z Instytutem Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i założyciel Stowarzyszenia Nowa Idea. Od godz. 18.00 z Andrzejem Ptakiem, który od 30 lat pomaga bezdomnym we Wrocławiu, porozmawiamy o Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta i niezwykłym miejscu, jakim jest MiserArt - strefa kultury w labiryncie wykluczenia. Który na pytanie, co jest takiego w pracy z bezdomnymi, odpowiada:"Wyjątkowi ludzie, piękne osoby".

Natomiast o 19.00 odwiedzi nas Agnieszka Bresler z Fundacji Jubilo. Fundacja Jubilo już kolejny rok prowadzi projekt Odkluczanie. Osadzeni w zakładzie karnym stają się aktorami i razem z profesjonalistami pracują nad spektaklem, w którym mogą wyrazić to, co tkwi w nich głęboko i wypowiedzieć się na temat swojego doświadczania życia za kratami.

Kultura DAB+, Wtorek, 16:00 - 20:00, Urszula Andruszko

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama