Industrias Alegre otworzy centrum produkcyjne w Biskupicach Podgórnych

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-06-30 11:55 | Zmodyfikowano: 2016-06-30 11:55
A|A|A

www.ialegre.com

W nowym centrum produkcyjnym industria Alegre planuje zatrudnić ponad 160 operatorów produkcji w ciągu najbliższych 6 miesięcy i przewiduje wzrost wielkości zatrudnienia do ponad 300 pracowników przed końcem 2018 roku. W szczególności spółka poszukuje pracowników do procesów przemysłowych w procesie wytwarzania z tworzyw sztucznych metodą wtrysku, zarówno doświadczonych, jak i bez doświadczenia zawodowego. Oprócz wymienionych poszukiwani są także kandydaci na inne stanowiska pracy, w wielu departamentach, takich jak: Produkcja, Logistyka, Jakość, Dział Utrzymania Ruchu, Dział Ochrony Środowiska i Administracji.

Nowa inwestycja wzmocni pozycję przedsiębiorstwa jako dostawcy wysokiej jakości elementów wtryskowych z tworzyw sztucznych w centrum Europy poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych do obsługi klientów OEM, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju branży motoryzacyjnej w regionie. Ponadto posunięcie to przyczynia się do dalszej międzynarodowej ekspansji firmy obecnej już w Hiszpanii, Polsce, Rumunii, Rosji, Meksyku, Brazylii i USA.

Wysoki poziom nakładów inwestycyjnych w zaawansowany park maszynowy jest niewątpliwie dobrym znakiem i świadczy o długofalowych planach Industrias Alegre związanych z aglomeracją wrocławską. To kolejna inwestycja w branży motoryzacyjnej w naszym regionie w tym roku, potwierdzająca atrakcyjność Dolnego Śląska dla lokowania nowych projektów. Co istotne, poza przedsięwzięciami produkcyjnymi we Wrocławiu i okolicach realizowane są przez firmy polskie i zagraniczne także liczne projekty informatyczne związane z motoryzacją. Ponadto kolejne podmioty tworzą tutaj centra inżynieryjne i badawczo-rozwojowe - komentuje Łukasz Czajkowski, Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama