Oszust internetowy w rękach policji

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-06-30 15:18
A|A|A

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prowadząc czynności operacyjne, rozpracowali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na szkodę różnych osób z terenu kraju. Podejrzany, to 34 – latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Zebrany przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu materiał dał podstawę do przeprowadzenia dalszych działań, realizowanych już wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Podejrzany został namierzony na terenie Głogowa, w wynajmowanym na krótki okres, kolejnym mieszkaniu.

Tam zabezpieczono m.in. komputer oraz dokumentację potwierdzającą prowadzenie przestępczego procederu. Mężczyzna ukrywał swoją nielegalną działalność. Zacierał ślady tworząc m.in. w sieci fikcyjne konta oraz bardzo częstą zmieniając miejsca swojego pobytu na terenie Dolnego Śląska.

Dlatego był on kompletnie zaskoczony, gdy policjanci zlokalizowali jego miejsce pobytu. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca przez utworzone fikcyjne konta na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży partię telefonów komórkowych, których w rzeczywistości nie posiadał.

Pieniądze z przestępczego procederu wpływały na rachunek, specjalnie w tym celu założony przez podejrzanego w jednym z banków. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty oszustwa, co w świetle kodeksu karnego zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Na chwilę obecną policjanci szacują, że oszukanych zostało, co najmniej kilkadziesiąt osób z terenu kraju.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama