Kłodzko: Zatrzymany za włamanie do pomieszczeń amfiteatru

| Utworzono: 2016-06-30 20:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-30 20:00
A|A|A

Kłodzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany wiedząc o miejscu przechowywania klucza do remontowanych pomieszczeń na terenie kłodzkiego amfiteatru zaplanował kradzież znajdujących się w nich urządzeń. Łupem mężczyzny padły m.in. maszyny do cięcia płytek. Nie cieszył się jednak długo wolnością, bo został zatrzymany przez policjantów. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży maszyn do cięcia płytek z pomieszczeń na terenie amfiteatru. Z relacji właściciela firmy budowlanej wynikało, że zauważył on w remontowanych pomieszczeniach brak sprzętu, bez widocznych śladów włamania. Natychmiast sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego i po analizie okoliczności zdarzenia oraz przeprowadzonych sprawdzeniach ustalili sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Kłodzka, u którego w mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli skradzione maszyny o wartości blisko tysiąca złotych.

Policjanci potwierdzili, że 20-latek podczas przestępstwa posłużył się oryginalnym kluczem do drzwi pomieszczeń, ponieważ znał schowek, w którym był przechowywany. Ponadto okazało się, że podejrzany ma na swoim koncie jeszcze dwa inne przestępstwa, w których uczestniczył. W maju br. wraz ze swoim o rok starszym kolegą usiłował włamać się do jednej z altanek na terenie miejscowych ogródków działkowych, a w czerwcu poprzez rozpalenie ognia doprowadzili do spalenia altanki.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach i przyznał się do popełnionych przestępstw. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama