Eryk Sobków spędzi rok na pierwszoligowym wypożyczeniu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-05 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-07-05 07:00

19-letni napastnik w minionym sezonie miał okazję zadebiutować w Ekstraklasie. Pochodzący z Bolesławca zawodnik zanotował dziewięć występów w lidze, choć łączny czas gry... nie złożyłby się nawet na jedno spotkanie. Eryk Sobków na murawie spędził tylko 89 minut. Trzykrotnie wystąpił natomiast w Pucharze Polski. Tu było już dużo lepiej, bo nie dość, że jeden z tych meczów był 1-90 minuty to jeszcze w rozgrywkach strzelił trzy gole.

Eryk Sobków do siatki trafiał jednak przede wszystkim na trzecioligowym froncie. W rezerwach Zagłębia zdobył 11 goli w 19 meczach. Teraz liczy na regularne występy w GKS Katowice. "Szukaliśmy napastnika o bardzo dobrych parametrach fizycznych. Eryk jest do tego piłkarzem szybkim i potrafiącym strzelać gole. Choć jest młody, ma już za sobą debiut w Ekstraklasie. Jestem przekonany, że będzie wzmocnieniem naszej linii ataku" – menedżer GKS-u Dariusz Motała.