Kradli quady, skutery i motocykle. W końcu wpadli

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-07-07 21:50 | Zmodyfikowano: 2016-07-07 19:39
A|A|A

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Górze został powiadomiony telefonicznie przez jednego z mieszkańców powiatu o tym, że nieznani mężczyźni usiłowali skraść motocykle. Mężczyzna poinformował także, że spłoszył sprawców i pojechał za nimi. Opisał też wygląd sprawców zdarzenia, wskazując kierunek ich ucieczki.

Skierowani natychmiast we wskazane miejsce policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Okazali się nimi mieszkańcy Polkowic w wieku 19 i 20 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze udowodnili im kolejne sześć włamań i kradzieży oraz usiłowań kradzieży, których dopuścili się na terenie powiatu górowskiego. Łupem sprawców padł m.in. skuter, quady, laweta, przyczepa samochodowa i dwa motocykle. Ponadto sprawcy usiłowali ukraść kolejną lawetę, lecz zostali spłoszeni przez pokrzywdzonego. Łączna suma strat to ponad 50 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia funkcjonariusze już odzyskali.

Sprawcy kradzieży usłyszeli już zarzuty i teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama